WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes - en to da-DK translation catalogue (1021 entries)

en: %s WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels (Basic) %s is enabled but not effective. It requires %s WooCommerce %s in order to work.
da-DK: %s WooCommerce PDF -fakturaer, følgesedler, leveringsnotater og forsendelsesetiketter (grundlæggende) %s er aktiveret, men ikke effektiv. Det kræver %s WooCommerce %s for at fungere.

en: (But customer notes can be added)
da-DK: (Men kundebemærkninger kan tilføjes)

en: (Visual and code editor)
da-DK: (Visuel og kode editor)

en: (Visual editor)
da-DK: (Visuel redaktør)

en: 20+ predefined gift card templates
da-DK: 20+ foruddefinerede gavekortskabeloner

en: 30 Day Money Back Guarantee
da-DK: 30 dages penge tilbage garanti

en: 5.6 or higher recommended
da-DK: 5.6 eller højere anbefales

en: Accepts payment using multiple Alternative Payment Methods (APM)
da-DK: Accepterer betaling ved hjælp af flere alternative betalingsmetoder (APM)

en: Access denied !!!.
da-DK: Adgang nægtet !!!.

en: Action
da-DK: Handling

en: Activate
da-DK: Aktiver

en: Activates Stripe checkout
da-DK: Aktiverer Stripe checkout

en: Active
da-DK: Aktiv

en: Add
da-DK: Tilføj

en: Add & update data while importing
da-DK: Tilføj og opdater data under import

en: Add 20+ payment methods
da-DK: Tilføj 20+ betalingsmetoder

en: Add a custom suffix for order numbers
da-DK: Tilføj et tilpasset suffiks for ordrenumre

en: Add a payment link to invoice
da-DK: Tilføj et betalingslink til faktura

en: Add a print delivery note button to the order email
da-DK: Tilføj en udskriv følgeseddelknap til ordre-e-mailen

en: Add a print label button to the order email
da-DK: Tilføj en printlabelknap til ordre-e-mailen

en: Add a print packing slip button to My account page
da-DK: Tilføj en udskriv følgeseddelknap til siden Min konto

en: Add additional column in product table
da-DK: Tilføj yderligere kolonne i produkttabellen

en: Add additional column in product table of package documents
da-DK: Tilføj yderligere kolonne i produkttabel over pakkedokumenter

en: Add additional data to invoice layout
da-DK: Tilføj yderligere data til fakturalayout

en: Add additional info
da-DK: Tilføj yderligere oplysninger

en: Add additional information
da-DK: Tilføj yderligere oplysninger

en: Add additional order & product meta fields
da-DK: Tilføj yderligere ordre- og produktmetafelter

en: Add additional product & order data fields
da-DK: Tilføj yderligere produkt- og ordredatafelter

en: Add additional product attributes
da-DK: Tilføj yderligere produktattributter

en: Add and update data while importing
da-DK: Tilføj og opdater data under import

en: Add company logo & return policy to label
da-DK: Tilføj firmalogo og returpolitik til etiketten

en: Add custom data to documents
da-DK: Tilføj tilpassede data til dokumenter

en: Add custom data to invoices
da-DK: Tilføj tilpassede data til fakturaer

en: Add custom fields to shipping label layout
da-DK: Føj tilpassede felter til forsendelsesetiketlayoutet

en: Add custom footer
da-DK: Tilføj tilpasset sidefod

en: Add custom footers to packing slips
da-DK: Tilføj tilpassede sidefødder til følgesedler

en: Add custom templates for gift cards
da-DK: Tilføj tilpassede skabeloner til gavekort

en: Add customer note
da-DK: Tilføj brugerdefineret felt

en: Add date to credit note number
da-DK: Tilføj dato til kreditnotanummer

en: Add date to invoice number
da-DK: Tilføj dato til fakturanummer

en: Add date to proforma invoice number
da-DK: Tilføj dato til proforma fakturanummer

en: Add extra product & order data fields
da-DK: Tilføj ekstra produkt- og ordredatafelter

en: Add extra text in received seal
da-DK: Tilføj ekstra tekst i modtaget segl

en: Add extra text in received seal.
da-DK: Tilføj ekstra tekst i modtaget segl.

en: Add footer
da-DK: Tilføj Sidefod

en: Add multiple shipping labels in one page
da-DK: Tilføj flere forsendelsesetiketter på én side

en: Add multiple shipping labels on one page
da-DK: Tilføj flere forsendelsesetiketter på én side

en: Add new
da-DK: Tilføj ny

en: Add notes like fragile, keep dry, etc.
da-DK: Tilføj noter som skrøbelige, hold tør osv.

en: Add order & product meta fields
da-DK: Tilføj ordre- og produktmetafelter

en: Add order meta fields
da-DK: Tilføj ordre-metafelter

en: Add order meta fields
da-DK: Tilføj ordre-metafelter

en: Add order meta fields to shipping labels
da-DK: Tilføj ordre metafelter til fragtlabels

en: Add print document button to selected order emails
da-DK: Tilføj udskriv dokumentknap til udvalgte ordre-e-mails

en: Add product & order meta fields
da-DK: Tilføj produkt- og bestil-metafelter

en: Add product attributes
da-DK: Tilføj produktattributter

en: Add product images to packing slips
da-DK: Tilføj produktbilleder til følgesedler

en: Add product meta fields
da-DK: Tilføj produktmetafelter

en: Add product meta fields & attributes
da-DK: Tilføj produktmetafelter og attributter

en: Add product variation
da-DK: Tilføj produktvariation

en: Add product variation in package documents
da-DK: Tilføj produktvariation i pakkedokumenter

en: Add product variation in product (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
da-DK: Tilføj produktvariation i produktet (fungerer kun med pakkeliste, forsendelsesetiket og følgeseddel)

en: Add product variation. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Tilføj produktvariation. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Add quote button to the product & shop pages
da-DK: Tilføj tilbudsknap til produkt- og butikssiderne

en: Add shop details
da-DK: Tilføj butiksdetaljer

en: Add usage restrictions for gift cards
da-DK: Tilføj brugsbegrænsninger for gavekort

en: Add ‘Pay Later’ option at checkout
da-DK: Tilføj muligheden "Betal senere" ved kassen

en: Add/Edit Order Meta Field
da-DK: Tilføj / rediger bestillingsmetafelt

en: Additional feed intervals (30 minutes, 6 hours, 12 hours)
da-DK: Yderligere fodringsintervaller (30 minutter, 6 timer, 12 timer)

en: Address details
da-DK: Adresseoplysninger

en: Address font size
da-DK: Adresse skriftstørrelse

en: Address label
da-DK: Adresselabel

en: Address labels
da-DK: Adresselabels

en: Address line 1
da-DK: Adresselinje 1

en: Address line 2
da-DK: Adresselinje 2

en: Adds Express PayPal Checkout Option on the product page and Mini-cart for faster checkout
da-DK: Tilføjer Express PayPal Checkout Option på produktsiden og Mini-vogn for hurtigere betaling

en: Adds Footer to the delivery note
da-DK: Tilføjer sidefod til følgesedlen

en: Adds Footer to the packing slip
da-DK: Tilføjer sidefod til følgesedlen

en: Adds PayPal Smart Button Checkout option
da-DK: Tilføjer mulighed for PayPal Smart Button Checkout

en: Adds customer note in the dispatch label
da-DK: Tilføjer kundebemærkning i forsendelsesetiketten

en: Adds customer note to the delivery note
da-DK: Tilføjer kundeseddel til følgesedlen

en: Adds customer note to the packing slip
da-DK: Tilføjer kundeseddel til følgesedlen

en: Adds footer in dispatch label
da-DK: Tilføjer sidefod i forsendelsesetiket

en: Adds footer to the  Shipping label
da-DK: Tilføjer sidefod til forsendelsesetiketten

en: Adds product image to the line items in the product table
da-DK: Tilføjer produktbillede til linjeposterne i produkttabellen

en: Admins and customers both can leverage this feature wherever applicable. Disabling will remove all the provisions. Yet, the invoices are customizable.
da-DK: Administratorer og kunder kan begge udnytte denne funktion, hvor det er relevant. Deaktivering vil fjerne alle bestemmelser. Alligevel kan fakturaerne tilpasses.

en: Advanced BOGO Coupons
da-DK: Avancerede BOGO-kuponer

en: Advanced filters and customizations for import & export
da-DK: Avancerede filtre og tilpasninger til import og eksport

en: Advanced filters and customizations for import and export
da-DK: Avancerede filtre og tilpasninger til import og eksport

en: Advanced options
da-DK: Avancerede indstillinger

en: Advanced visual and code editor
da-DK: Avanceret visuel og kode editor

en: Align
da-DK: Juster

en: All document types
da-DK: Alle dokumenttyper

en: All fields are mandatory
da-DK: Alle felter skal udfyldes

en: All unsaved changes will be lost upon switching to a new layout.
da-DK: Alle ikke-gemte ændringer går tabt, når der skiftes til et nyt layout.

en: All users
da-DK: Alle brugere

en: Allow coupon combinations
da-DK: Tillad kuponkombinationer

en: Allow customers to print invoices
da-DK: Tillad kunder at udskrive fakturaer

en: Allow remote stylesheets and images
da-DK: Tillad eksterne stylesheets og billeder

en: Allows customers to print the invoice from the specified pages.
da-DK: Giver kunderne mulighed for at udskrive fakturaen fra de angivne sider.

en: Allows guest checkout
da-DK: Tillader gæsteudtjekning

en: Already tried the free %s WebToffee mPDF addon %s.
da-DK: Har allerede prøvet den gratis %s WebToffee mPDF -tilføjelse %s.

en: Alter additional item meta
da-DK: Ændre yderligere elementmeta

en: Alter barcode information
da-DK: Skift stregkodeoplysninger

en: Alter billing address
da-DK: Skift faktureringsadresse

en: Alter dispatch date
da-DK: Ændre afsendelsesdato

en: Alter fee
da-DK: Ændre gebyr

en: Alter formated item price. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Ændre formateret varepris. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter formated item total. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Skift formateret varetotal. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter formated subtotal
da-DK: Ændre formateret subtotal

en: Alter invoice date
da-DK: Ændre fakturadato

en: Alter item price
da-DK: Ændre varepris

en: Alter item price format
da-DK: Skift vareprisformat

en: Alter item price. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Ændre varepris. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter item quantity
da-DK: Ændre varemængde

en: Alter item quantity in package documents
da-DK: Ændre varemængde i pakkedokumenter

en: Alter item quantity in product table (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
da-DK: Ændre vareantal i produkttabel (fungerer kun med pakkeliste, forsendelsesetiket og følgeseddel)

en: Alter item quantity. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Ændre varemængde. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter item total
da-DK: Ændre varetotal

en: Alter item total format
da-DK: Skift varens samlede format

en: Alter item total in package documents
da-DK: Ændre varetotal i pakkedokumenter

en: Alter item total in product table (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
da-DK: Ændre varetotal i produkttabel (fungerer kun med pakkeliste, forsendelsesetiket og følgeseddel)

en: Alter item total. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Ændre varetotal. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter order date
da-DK: Ændre ordredato

en: Alter product name
da-DK: Skift produktnavn

en: Alter product name in product (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
da-DK: Skift produktnavn i produkt (fungerer kun med pakkeliste, forsendelsesetiket og følgeseddel)

en: Alter product name. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Skift produktnavn. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter product table column
da-DK: Skift produkttabelkolonne

en: Alter product table column in package documents
da-DK: Skift produkttabelkolonne i pakkedokumenter

en: Alter product table column. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Skift kolonne i produkttabel. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: Alter product table column. (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
da-DK: Skift kolonne i produkttabel. (Fungerer kun med pakkeliste, forsendelsesetiket og følgeseddel)

en: Alter product table head.(Add, remove, change order)
da-DK: Skift produktbordhoved.(Tilføj, fjern, skift rækkefølge)

en: Alter product table head.(Add,remove, change the order)
da-DK: Skift produktbordhoved.(Tilføj, fjern, skift rækkefølgen)

en: Alter shipping address
da-DK: Skift leveringsadresse

en: Alter shipping from address
da-DK: Ændre forsendelse fra adresse

en: Alter shipping method
da-DK: Skift forsendelsesmetode

en: Alter subtotal
da-DK: Skift subtotal

en: Alter subtotal format
da-DK: Skift subtotalformat

en: Alter template HTML before printing
da-DK: Skift skabelon HTML før udskrivning

en: Alter template HTML before printing.
da-DK: Skift skabelon HTML før udskrivning.

en: Alter the footer data
da-DK: Ændre sidefoddataene

en: Alter the footer data.
da-DK: Ændre sidefodsdataene.

en: Alter the product name in package documents
da-DK: Ændre produktnavnet i pakkedokumenter

en: Alter the settings array
da-DK: Skift indstillingsarrayet

en: Alter the variation data.
da-DK: Ændre variationsdataene.

en: Alter total fee
da-DK: Ændre det samlede gebyr

en: Alter total price
da-DK: Ændre totalpris

en: Alter total price in words
da-DK: Ændre totalpris i ord

en: Angle
da-DK: Vinkel

en: Assign QR code to all of invoices generated for the orders in your store
da-DK: Tildel QR-kode til alle fakturaer, der er genereret for ordrerne i din butik

en: Assign QR codes to all generated invoices
da-DK: Tildel QR-koder til alle genererede fakturaer

en: Assign different types of info in your QR code, including:
da-DK: Tildel forskellige typer oplysninger i din QR-kode, herunder:

en: Assits in GDPR (RGPD, DSVGO), LGPD, CNIL, POPIA, and CCPA
da-DK: Assits i GDPR (RGPD, DSVGO), LGPD, CNIL, POPIA og CCPA

en: Attach document to order email
da-DK: Vedhæft dokument til ordre-e-mail

en: Attach documents to selected order status emails
da-DK: Vedhæft dokumenter til udvalgte ordrestatus-e-mails

en: Attach invoice PDF to admin email
da-DK: Vedhæft faktura PDF til admin e-mail

en: Attach invoice PDF to order emails
da-DK: Vedhæft faktura-PDF for at bestille e-mails

en: Attach invoice pdf in customer email
da-DK: Vedhæft faktura pdf i kundemail

en: Attach proforma invoice PDF to order emails
da-DK: Vedhæft proforma faktura PDF for at bestille e-mails

en: Attach sales terms
da-DK: Vedlæg salgsbetingelser

en: Attach special notes with proforma invoices
da-DK: Vedhæft særlige noter med proforma fakturaer

en: Attach transport & sales terms
da-DK: Vedlæg transport- og salgsbetingelser

en: Attach transport terms
da-DK: Vedlæg transportbetingelser

en: Auto reset sequence per month/year etc
da-DK: Automatisk nulstillingssekvens pr. måned/år osv

en: Auto-generate invoices, packing slips, and credit notes
da-DK: Autogenerer fakturaer, følgesedler og kreditnotaer

en: Automate invoice creation
da-DK: Automatiser fakturaoprettelse

en: Automatic cleanup
da-DK: Automatisk oprydning

en: Automatic email alerts for admin & users
da-DK: Automatiske e-mail-advarsler til administratorer og brugere

en: Automatically add products
da-DK: Tilføj automatisk produkter

en: Automatically attach packing slip with order email
da-DK: Vedhæft automatisk følgeseddel med ordremail

en: Automatically block cookies/script
da-DK: Bloker automatisk cookies/script

en: Automatically create invoice based on order status
da-DK: Opret automatisk faktura baseret på ordrestatus

en: Automatically creates invoices for selected order statuses.
da-DK: Opretter automatisk fakturaer for udvalgte ordrestatusser.

en: Automatically email picklists based on order status
da-DK: Send automatisk e-mail med pluklister baseret på ordrestatus

en: Automatically generate professional WooCommerce order-related documents for all your orders
da-DK: Generer automatisk professionelle WooCommerce-ordrerelaterede dokumenter til alle dine ordrer

en: Automatically generate suggestions based on order history
da-DK: Generer automatisk forslag baseret på ordrehistorik

en: Automatically send quotes to users
da-DK: Send automatisk tilbud til brugere

en: Back
da-DK: Tilbage

en: Barcode
da-DK: Stregkode

en: Based on order number
da-DK: Baseret på ordrenummer

en: Basic - 0
da-DK: Grundlæggende - 0

en: Basic - 1
da-DK: Grundlæggende - 1

en: Before using this tool, please make sure you followed the steps described in this article %1$s how to reset/delete existing invoice numbers%2$s.
da-DK: Før du bruger dette værktøj, skal du sørge for, at du har fulgt de trin, der er beskrevet i denne artikel %1$s, hvordan du nulstiller/sletter eksisterende fakturanumre%2$s.

en: Better with transparent PNG images
da-DK: Bedre med gennemsigtige PNG-billeder

en: Bill to
da-DK: Fakturer til

en: Billing Address
da-DK: Betalingsadresse

en: Billing Address:
da-DK: Betalingsadresse:

en: Billing address
da-DK: Faktura adresse

en: Bold
da-DK: Dristig

en: Border radius
da-DK: Kant radius

en: Border width
da-DK: Kant bredde

en: Box name
da-DK: Box navn

en: Built-in label templates
da-DK: Indbyggede etiketskabeloner

en: Built-in templates to personalize packing slip
da-DK: Indbyggede skabeloner til at tilpasse følgesedlen

en: Bulk generate coupons
da-DK: Massegenerer kuponer

en: Bulk print address labels
da-DK: Bulk print adresselabels

en: Bulk print picklists from the admin order page
da-DK: Masseudskriv pluklister fra adminordresiden

en: Bulk print shipping labels
da-DK: Bulk print forsendelsesetiketter

en: Buyer name
da-DK: Købers navn

en: Cancel
da-DK: Afbestille

en: Cannot close this banner
da-DK: Kan ikke lukke dette banner

en: Capture the authorized payment later
da-DK: Optag den godkendte betaling senere

en: Cart Discount
da-DK: Kurvrabat

en: Cart abandonment coupons
da-DK: Kuponer til opgivelse af kurv

en: Cart discount
da-DK: Kurvrabat

en: Category wise template listing
da-DK: Kategorivis skabelonliste

en: Caution: Settings here are only for advanced users.
da-DK: Forsigtig: Indstillinger her er kun for avancerede brugere.

en: Change address label layout
da-DK: Skift adresselabellayout

en: Change color, text, background, border & more
da-DK: Skift farve, tekst, baggrund, kant og mere

en: Change document number format & length
da-DK: Skift dokumentnummerformat og længde

en: Change layout
da-DK: Skift layout

en: Choose a country&hellip;
da-DK: Vælg et land & hellip;

en: Choose a layout.
da-DK: Vælg et layout.

en: Choose date
da-DK: Vælg dato

en: Choose emails for invoice attachment
da-DK: Vælg e-mails til fakturavedhæftning

en: Choose order status
da-DK: Vælg ordrestatus

en: Choose the order emails to which you'd like to attach invoices for your customers
da-DK: Vælg de ordre-e-mails, som du ønsker at vedhæfte fakturaer til dine kunder til

en: City
da-DK: Kommune

en: Classic
da-DK: Klassisk

en: Click here to add Company logo
da-DK: Klik her for at tilføje firmaets logo

en: Click here to add Company name
da-DK: Klik her for at tilføje firmaets navn

en: Click here to add From address
da-DK: Klik her for at tilføje Fra adresse

en: Click here to add Signature
da-DK: Klik her for at tilføje Signatur

en: Click to append with existing data
da-DK: Klik for at tilføje eksisterende data

en: Click to view predefined templates.
da-DK: Klik her for at få vist foruddefinerede skabeloner.

en: Close
da-DK: Luk

en: Code
da-DK: Kode

en: Code Copied
da-DK: Kode kopieret

en: Collect payments with a payment link on the invoice
da-DK: Saml betalinger med et betalingslink på fakturaen

en: Color
da-DK: Farve

en: Combine with the existing templates
da-DK: Kombiner med de eksisterende skabeloner

en: Company Logo
da-DK: Firma Logo

en: Company Logo / Name
da-DK: Firmalogo/navn

en: Company Name
da-DK: Firma navn

en: Company Tax ID
da-DK: Virksomhedens skatte-id

en: Company details
da-DK: Firma oplysninger

en: Company logo
da-DK: Firma logo

en: Company name
da-DK: Firmanavn

en: Company name font size
da-DK: Firmanavn skriftstørrelse

en: Compatible with WPML
da-DK: Kompatibel med WPML

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slip & Credit Note (Premium)
da-DK: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, pakkeseddel og kreditnota (Premium)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slip & Credit Note (Pro)
da-DK: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, pakkeseddel og kreditnota (Pro)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slips, Delivery Notes, and Shipping Label (Free and Pro versions)
da-DK: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, pakkesedler, følgesedler og forsendelsesetiket (gratis og pro-versioner)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes, and Shipping Labels (Free)
da-DK: Kompatibel med WooCommerce PDF-fakturaer, pakkesedler, følgesedler og forsendelsesetiketter (gratis)

en: Compatible with major 3rd-party plugins
da-DK: Kompatibel med større 3. parts plugins

en: Complete the invoice number format to suit your requirements
da-DK: Udfyld fakturanummerformatet, så det passer til dine krav

en: Configure the general settings required for the delivery note.
da-DK: Konfigurer de generelle indstillinger, der kræves for følgesedlen.

en: Configure the general settings required for the dispatch label.
da-DK: Konfigurer de generelle indstillinger, der kræves for forsendelsesetiketten.

en: Configure the general settings required for the invoice.
da-DK: Konfigurer de generelle indstillinger, der kræves for fakturaen.

en: Configure the general settings required for the packing slip.
da-DK: Konfigurer de generelle indstillinger, der kræves for følgesedlen.

en: Configure the general settings required for the shipping label.
da-DK: Konfigurer de generelle indstillinger, der kræves til forsendelsesetiketten.

en: Contact Number
da-DK: Kontakt Nummer

en: Contact Us
da-DK: Kontakt os

en: Contact number
da-DK: Tlf. nummer

en: Copied
da-DK: Kopieret

en: Copy
da-DK: Kopier

en: Copy Code
da-DK: Kopiér kode

en: Could you tell us a bit more?
da-DK: Kan du fortælle os lidt mere?

en: Could you tell us more about that feature?
da-DK: Kan du fortælle os mere om denne funktion?

en: Country/State
da-DK: Afsender Land / Stat

en: Coupon Used
da-DK: Kupon info

en: Coupon embeds
da-DK: Kuponindlejring

en: Coupon info
da-DK: Kupon info

en: Coupons based on past purchases
da-DK: Kuponer baseret på tidligere køb

en: Create QR code coupons
da-DK: Opret QR-kode kuponer

en: Create QR code that reads order or invoice number
da-DK: Opret QR-kode, der læser ordre- eller fakturanummer

en: Create a cookie consent banner
da-DK: Opret et cookie-samtykkebanner

en: Create a new template or edit an existing template.
da-DK: Opret en ny skabelon, eller rediger en eksisterende skabelon.

en: Create and offer sign-up discount coupons
da-DK: Opret og tilbud tilmeldingsrabatkuponer

en: Create and run successful promotional campaigns with the best tools for WooCommerce
da-DK: Opret og kør succesrige salgsfremmende kampagner med de bedste værktøjer til WooCommerce

en: Create attractive gift cards
da-DK: Skab attraktive gavekort

en: Create cookie policy
da-DK: Opret cookiepolitik

en: Create delivery notes, shipping & dispatch labels
da-DK: Opret følgesedler, forsendelses- og forsendelsesetiketter

en: Create new
da-DK: Lav ny

en: Create new template
da-DK: Opret ny skabelon

en: Create or customize picklist templates
da-DK: Opret eller tilpas pluklisteskabeloner

en: Create proforma invoice automatically for selected order statuses
da-DK: Opret proformafaktura automatisk for udvalgte ordrestatusser

en: Create proforma invoices automatically
da-DK: Opret proforma fakturaer automatisk

en: Create simple & variable subscriptions
da-DK: Opret enkle og variable abonnementer

en: Create unlimited gift cards
da-DK: Opret ubegrænsede gavekort

en: Create users on order import
da-DK: Opret brugere ved ordreimport

en: Create your unique invoice numbering system
da-DK: Opret dit unikke fakturanummereringssystem

en: Credit note
da-DK: Kreditnota

en: Creditnote number format
da-DK: Kreditnota nummer format

en: Cross-platform compatibility
da-DK: Cross-platform kompatibilitet

en: Custom
da-DK: Brugerdefineret

en: Custom (Pro version)
da-DK: Brugerdefineret footer

en: Custom PDF name prefix
da-DK: Brugerdefineret PDF -navn præfiks

en: Custom details, as below:
da-DK: Brugerdefinerede detaljer som nedenfor:

en: Custom footer
da-DK: Brugerdefineret sidefod

en: Custom invoice date
da-DK: Brugerdefineret fakturadato

en: Custom logo for invoice
da-DK: Brugerdefineret logo til faktura

en: Custom number
da-DK: Brugerdefineret nummer

en: Custom number series
da-DK: Brugerdefineret nummerserie

en: Custom sequence for free orders
da-DK: Brugerdefineret rækkefølge for gratis ordrer

en: Customer Note
da-DK: Kunde bemærkning

en: Customer Note:
da-DK: Kunde bemærkning:

en: Customer note
da-DK: Besked fra køber

en: Customer note:
da-DK: Kunde bemærkning:

en: Customizable countdown sales banner
da-DK: Tilpasset salgsbanner med nedtælling

en: Customizable tax items, tax fields (SSN, VAT, etc.)
da-DK: Afgiftsposter, skattefelter, der kan tilpasses (SSN, moms osv.)

en: Customize
da-DK: Tilpas

en: Customize Pay Later option display
da-DK: Tilpas displayet med Betal senere

en: Customize and send emails to new users on import
da-DK: Tilpas og send e-mails til nye brugere ved import

en: Customize cookie banner
da-DK: Tilpas cookie-banner

en: Customize document layout & properties
da-DK: Tilpas dokumentlayout og egenskaber

en: Customize individual elements using block editors
da-DK: Tilpas individuelle elementer ved hjælp af blokeditorer

en: Customize invoice PDF name format
da-DK: Tilpas faktura PDF-navneformat

en: Customize label sizes
da-DK: Tilpas etiketstørrelser

en: Customize layout elements & properties
da-DK: Tilpas layoutelementer og egenskaber

en: Customize layout properties
da-DK: Tilpas layoutegenskaber

en: Customize shipping label size
da-DK: Tilpas størrelsen på forsendelsesetiketten

en: Customize the display of the recommended products
da-DK: Tilpas visningen af de anbefalede produkter

en: Customize the title, button, and label texts
da-DK: Tilpas titel-, knap- og etikettekster

en: Customizer for WooCommerce PDF Invoices
da-DK: Customizer til WooCommerce PDF-fakturaer

en: Customizer for WooCommerce PDF Invoices Plugin
da-DK: Customizer til WooCommerce PDF Invoices Plugin

en: Customizer module is not active.
da-DK: Tilpasningsmodulet er ikke aktivt.

en: Dashed
da-DK: Stiplet

en: Data Import & Export
da-DK: Dataimport og eksport

en: Date format strings
da-DK: Datoformat strenge

en: Date formats
da-DK: Datoformater

en: Date suffix in order numbers
da-DK: Dato-suffiks i ordrenumre

en: Date:
da-DK: Dato:

en: Debug
da-DK: Fejlfind

en: Delete
da-DK: Slet

en: Delete all generated invoice numbers
da-DK: Slet alle genererede fakturanumre

en: Delete all the settings made by this plugin
da-DK: Slet alle indstillinger foretaget af dette plugin

en: Delivery note
da-DK: Leveringsseddel

en: Department/Business unit/Sender name
da-DK: Afdeling/Forretningsenhed/Afsendernavn

en: Description
da-DK: Beskrivelse

en: Developed by
da-DK: I partnerskab med

en: Disable guest users from asking for quote
da-DK: Deaktiver gæstebrugere fra at bede om tilbud

en: Dispatch Date:
da-DK: Afsendelsesdato:

en: Dispatch Label 1
da-DK: Forsendelsesetiket 1

en: Dispatch label
da-DK: Print Dispatch Label

en: Display
da-DK: Skærm

en: Display currency code
da-DK: Vis valutakode

en: Display free line items in the invoice
da-DK: Vis gratis linjeposter i fakturaen

en: Display free line items on invoice
da-DK: Vis gratis linjeposter på faktura

en: Display options for bundled products
da-DK: Visningsmuligheder for bundtede produkter

en: Display recommended products on the product pages
da-DK: Vis anbefalede produkter på produktsiderne

en: Display state name
da-DK: Vis statens navn

en: Display the total number of items on label
da-DK: Vis det samlede antal varer på etiketten

en: Displays customer`s VAT number saved in the order details by third-party plugins in this document. Supported meta keys are
da-DK: Viser kundens momsnummer gemt i ordredetaljerne af tredjeparts plugins i dette dokument. Understøttede meta-nøgler er

en: Displays the currently chosen document template with provisions to modify.
da-DK: Viser den aktuelt valgte dokumentskabelon med bestemmelser, der skal ændres.

en: Do not reset the templates
da-DK: Nulstil ikke skabelonerne

en: Do not show again
da-DK: Vis ikke igen

en: Document
da-DK: Dokument

en: Document customizer
da-DK: Dokumenttilpasning

en: Document details
da-DK: Dokumentoplysninger

en: Document title
da-DK: Dokument titel

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Documents
da-DK: Dokumenter

en: Dotted
da-DK: Prikket

en: Download Invoice
da-DK: Download faktura

en: Download Invoices
da-DK: Download fakturaer

en: Download Packing slip
da-DK: Download Følgeseddel

en: Download invoice
da-DK: Download faktura

en: Drag-and-drop easy customization
da-DK: Træk-og-slip nem tilpasning

en: E-commerce Promotions
da-DK: E-handelskampagner

en: Easy button and form customization
da-DK: Nem knap- og formulartilpasning

en: Easy invoice layout customization
da-DK: Nem tilpasning af fakturalayout

en: Edit
da-DK: Rediger

en: Email
da-DK: E-mail

en: Email customers on order status change
da-DK: E-mail kunder om ordrestatusændring

en: Email gift cards to customers
da-DK: E-mail gavekort til kunder

en: Email:
da-DK: E-mail:

en: Empty order
da-DK: Tom ordre

en: Enable Invoice
da-DK: Aktivér faktura

en: Enable RTL support
da-DK: RTL-støtte

en: Enable a common print button for
da-DK: Aktiver en fælles printknap for

en: Enable additional currency font support
da-DK: Aktiver yderligere understøttelse af valutaskrifttyper

en: Enable customers to Pay Later at checkout
da-DK: Giv kunderne mulighed for at betale senere ved kassen

en: Enable customers to print invoices & packing slips
da-DK: Giv kunderne mulighed for at udskrive fakturaer og følgesedler

en: Enable customers to print the documents from order emails
da-DK: Giv kunderne mulighed for at udskrive dokumenterne fra ordremails

en: Enable dedicated print buttons for
da-DK: Aktiver dedikerede printknapper til

en: Enable quotation request for selected products
da-DK: Aktiver tilbudsanmodning for udvalgte produkter

en: Enable to apply the most recent settings to previous order invoices. This will match the previous invoices with the upcoming invoices.Changing the company address, name or any other settings in the future may overwrite previously created invoices with the most up-to-date information.
da-DK: Aktiver for at anvende de seneste indstillinger på tidligere ordrefakturaer. Dette vil matche de tidligere fakturaer med de kommende fakturaer. Ændring af virksomhedens adresse, navn eller andre indstillinger i fremtiden kan overskrive tidligere oprettede fakturaer med de mest opdaterede oplysninger.

en: Enable to attach invoice PDF to the new order email notification
da-DK: Aktiver for at vedhæfte faktura-PDF til den nye ordre-e-mailmeddelelse

en: Enable to create invoice for orders generated before plugin installation
da-DK: Aktiver for at oprette faktura for ordrer genereret før plugin-installation

en: Enable to create invoices for free orders
da-DK: Aktiver at oprette fakturaer for gratis ordrer

en: Enable to create invoices for free orders.
da-DK: Aktiver at oprette fakturaer for gratis ordrer.

en: Enable to have a preview of the document before the print is initiated
da-DK: Aktiver for at få et eksempel på dokumentet, før udskrivningen påbegyndes

en: Enable to print, download, and mail invoices.
da-DK: Aktiver for at udskrive, downloade og sende fakturaer.

en: Enable to show currency code instead of currency symbol
da-DK: Aktiver for at vise valutakode i stedet for valutasymbol

en: Enable to show state name in addresses
da-DK: Aktiver for at vise statens navn i adresser

en: Enable to use additional font library to support the currency symbol in pdf
da-DK: Aktiver for at bruge yderligere skrifttypebibliotek til at understøtte valutasymbolet i pdf

en: End
da-DK: Slut

en: Ensure security with base64 & URI printing
da-DK: Sørg for sikkerhed med base64 & URI-udskrivning

en: Enter a name for your template
da-DK: Indtast et navn til din skabelon

en: Error
da-DK: Fejl

en: Error uploading the file
da-DK: Fejl ved upload af filen

en: Error.
da-DK: Fejl.

en: Error:
da-DK: Fejl:

en: Error: Empty JSON file
da-DK: Fejl: Tom JSON-fil

en: Error: Invalid JSON data
da-DK: Fejl: Ugyldige JSON-data

en: Example Code
da-DK: Stregkode

en: Exclude out-of-stock products
da-DK: Udelad produkter, der ikke er på lager

en: Exclude specific products
da-DK: Ekskluder specifikke produkter

en: Exclude virtual items from picklists
da-DK: Ekskluder virtuelle elementer fra pluklister

en: Exclude virtual products from picklists
da-DK: Ekskluder virtuelle produkter fra pluklister

en: Explicit/Implicit consent
da-DK: Eksplicit/implicit samtykke

en: Export
da-DK: Eksport

en: Export and import custom fields and third-party plugin fields
da-DK: Eksporter og importer tilpassede felter og tredjeparts plugin-felter

en: Export product images in a separate zip file
da-DK: Eksporter produktbilleder i en separat zip-fil

en: Export settings (JSON)
da-DK: Eksport indstillinger

en: Export to FTP/SFTP
da-DK: Eksporter til FTP/SFTP

en: Extensions
da-DK: Udvidelser

en: Extra Details
da-DK: Ekstra detaljer

en: Extra detail font size
da-DK: Ekstra detaljer skriftstørrelse

en: Fast and Superior Support
da-DK: Hurtig og overlegen support

en: Features
da-DK: Funktioner

en: Fee
da-DK: Betaling

en: Field Name
da-DK: Feltnavn

en: File path
da-DK: Fil sti

en: Filter by user role, email, date, etc
da-DK: Filtrer efter brugerrolle, e-mail, dato osv

en: Filter export by products, order status, email, date, etc
da-DK: Filtrer eksport efter produkter, ordrestatus, e-mail, dato osv

en: Filter products based on product type
da-DK: Filtrer produkter baseret på produkttype

en: Filters
da-DK: Filtre

en: Finish setup
da-DK: Afslut opsætningen

en: Fit multiple shipping labels on a single page
da-DK: Tilpas flere forsendelsesetiketter på en enkelt side

en: Fixed and custom gift card amounts
da-DK: Faste og tilpassede gavekortbeløb

en: Font size
da-DK: Skriftstørrelse

en: Footer
da-DK: Sidefod

en: For better RTL integration in PDF documents, please use our
da-DK: For bedre RTL-integration i PDF-dokumenter, brug venligst vores

en: For better performances
da-DK: For bedre præstationer

en: Fragile
da-DK: Skrøbelig

en: Free
da-DK: Gratis

en: Free version
da-DK: Gratis version

en: Free vs Premium
da-DK: Gratis vs Premium

en: Free!
da-DK: Gratis!

en: Frequently Bought Together for WooCommerce
da-DK: Ofte købt sammen til WooCommerce

en: From
da-DK: Fra

en: From Address
da-DK: Fra Adresse

en: From Address:
da-DK: Fra Adresse:

en: From address
da-DK: Fra Adresse

en: From left
da-DK: Fra venstre

en: From top
da-DK: Fra toppen

en: From:
da-DK: Afsender:

en: Full Page
da-DK: Hel side

en: Full page
da-DK: Hel side

en: GDPR Cookie Consent Plugin (CCPA Ready)
da-DK: GDPR Cookie Consent Plugin (CCPA klar)

en: General
da-DK: Generel

en: General Settings
da-DK: Generelle indstillinger

en: Generate
da-DK: Generer

en: Generate Billing Address labels
da-DK: Generer faktureringsadresseetiketter

en: Generate From Address labels
da-DK: Generer fra adresseetiketter

en: Generate Return Address labels
da-DK: Generer returadresseetiketter

en: Generate Shipping Address labels
da-DK: Generer forsendelsesadresseetiketter

en: Generate WooCommerce product feeds for Google Shopping, Facebook Shop, and Instagram Shop
da-DK: Generer WooCommerce-produktfeeds til Google Shopping, Facebook Shop og Instagram Shop

en: Generate address labels
da-DK: Generer adresseetiketter

en: Generate custom coupon URLs
da-DK: Generer tilpassede kupon-URL'er

en: Generate custom-sized shipping labels
da-DK: Generer forsendelsesetiketter i tilpasset størrelse

en: Generate dispatch labels and delivery notes
da-DK: Generer forsendelsesetiketter og følgesedler

en: Generate gift cards based on order status
da-DK: Generer gavekort baseret på ordrestatus

en: Generate invoices and credits notes
da-DK: Generer fakturaer og kreditnotaer

en: Generate invoices for existing orders
da-DK: Generer fakturaer for eksisterende ordrer

en: Generate invoices for free orders
da-DK: Generer fakturaer for gratis ordrer

en: Generate invoices for old orders
da-DK: Generer fakturaer for gamle ordrer

en: Generate packing slips and credit notes
da-DK: Generer følgesedler og kreditnotaer

en: Generate picklists
da-DK: Generer pluklister

en: Generate shipping labels and delivery notes
da-DK: Generer forsendelsesetiketter og følgesedler

en: Generate shipping labels and dispatch labels
da-DK: Generer forsendelsesetiketter og forsendelsesetiketter

en: Generate ‘Shipping Address’, ‘Billing Address’, ‘From Address’, and ‘Return Address’ labels
da-DK: Generer etiketter 'Forsendelsesadresse', 'Faktureringsadresse', 'Fra adresse' og 'Returadresse'

en: Generating
da-DK: Genererer

en: Get Add-on
da-DK: Hent tilføjelsesProgram

en: Get Help with Ensuring Compliance to Major Privacy Laws for Your WordPress Website - GDPR, CCPA, LGPD, CNIL, and More.
da-DK: Få hjælp til at sikre overholdelse af vigtige privatlivslove for dit WordPress-websted - GDPR, CCPA, LGPD, CNIL og mere.

en: Get Plugin
da-DK: Hent plugin

en: Get advanced features for your
da-DK: Få avancerede funktioner til din

en: Give away product coupons
da-DK: Giv produktkuponer væk

en: Go to plugins page
da-DK: Gå til pluginsside

en: Go to support
da-DK: Gå til support

en: Google local product inventory feed
da-DK: Google feed for lokal produktlager

en: Granular consent based on cookie categories
da-DK: Granulært samtykke baseret på cookiekategorier

en: Group products by 'Category'
da-DK: Gruppér produkter efter 'Kategori'

en: Group products by category
da-DK: Gruppér produkter efter 'Kategori'

en: Group products by ‘Category’
da-DK: Gruppér produkter efter 'Kategori'

en: Group products by ‘Order’
da-DK: Gruppér produkter efter 'Ordre'

en: Group products in picklist by order/category
da-DK: Gruppér produkter i plukliste efter ordre/kategori

en: Header Color
da-DK: Hovedfarge

en: Height
da-DK: Højde

en: Hello there! Let’s begin with the basics
da-DK: Hej med dig! Lad os begynde med det grundlæggende

en: Help Guide
da-DK: Hjælpeguide

en: Help Links
da-DK: Hjælp links

en: Help and Support
da-DK: Hjælp og Support

en: Hide prices and ‘add to cart’ button
da-DK: Skjul priser og 'læg i kurv'-knappen

en: Hide/Show received seal in invoice
da-DK: Skjul/Vis modtaget segl på faktura

en: Hide/Show received seal in invoice.
da-DK: Skjul/Vis modtaget segl på faktura.

en: I am unable to add customer VAT(or GSTIN or ABN or any other tax id etc)
da-DK: Jeg kan ikke tilføje kundemoms (eller GSTIN eller ABN eller noget andet skatte-id osv.)

en: I couldn't understand how to make it work
da-DK: Jeg kunne ikke forstå at få det til at fungere

en: I found a better plugin
da-DK: Jeg fandt et bedre plugin

en: I rather wouldn't say
da-DK: Det ønsker jeg ikke at fortælle

en: INVOICE
da-DK: FAKTURA

en: If left blank, default to the logo from General settings. Ensure to select company logo from ‘Invoice > Customize > Company Logo’ to reflect on the invoice. Recommended size is 150×50px.
da-DK: Hvis det efterlades tomt, skal du som standard bruge logoet fra Generelle indstillinger. Sørg for at vælge firmalogo fra 'Faktura > Tilpas > Firmalogo' for at reflektere på fakturaen. Den anbefalede størrelse er 150×50px.

en: If the order number is
da-DK: Hvis ordrenummeret er

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
da-DK: Hvis du har et øjeblik, så lad os venligst vide, hvorfor du deaktiverer:

en: Image
da-DK: Billede

en: Image Signature
da-DK: Billed signatur

en: Image label
da-DK: Billedetiket

en: Image text align
da-DK: Billedtekstjustering

en: Import
da-DK: Importér

en: Import & export custom fields and values
da-DK: Importer og eksporter tilpassede felter og værdier

en: Import Export Suite for WooCommerce
da-DK: Import Export Suite til WooCommerce

en: Import and export coupons
da-DK: Import og eksport kuponer

en: Import from URL, Google Sheets, FTP/SFTP
da-DK: Importer fra URL, Google Sheets, FTP/SFTP

en: Import settings (JSON)
da-DK: Import indstillinger

en: Import/export Products, Orders, Subscriptions, Coupons, Customers, WordPress Users, Categories & Tags, Reviews
da-DK: Import/eksport produkter, ordrer, abonnementer, kuponer, kunder, WordPress-brugere, kategorier og tags, anmeldelser

en: Imported successfully
da-DK: Importeret med succes

en: Importing the file will delete all the settings and replace with data from chosen file
da-DK: Import af filen vil slette alle indstillinger og erstatte med data fra den valgte fil

en: In minutes. Eg: 1440 for 1 day. Minimum value is 1440
da-DK: På få minutter. F.eks: 1440 for 1 dag. Mindste værdi er 1440

en: Include free(priced as 0) line items in the invoice
da-DK: Inkluder gratis (priset som 0) linjeposter i fakturaen

en: Include or exclude specific categories
da-DK: Inkluder eller ekskluder specifikke kategorier

en: Include product image
da-DK: Medtag produktbillede

en: Include product image in delivery note
da-DK: Medtag produktbillede i følgesedlen

en: Include the package number & box names on the label
da-DK: Medtag pakkenummer og kassenavne på etiketten

en: Incorrect file
da-DK: Forkert fil

en: Increment sequence in custom series
da-DK: Forøg sekvens i brugerdefinerede serier

en: Input a custom prefix for ‘PDF name format’ that will appear at the beginning of the name. Defaulted to ‘Invoice_’.
da-DK: Indtast et brugerdefineret præfiks for 'PDF -navnformat', der vises i begyndelsen af navnet. Standard til 'Faktura_'.

en: Invalid access key and mail id
da-DK: Ugyldig adgangsnøgle og mail-id

en: Invalid order id
da-DK: Ugyldig ordre Id.

en: Invoice
da-DK: Faktura

en: Invoice > Customize > Company Logo / Name
da-DK: Faktura > Tilpas > Firmalogo/navn

en: Invoice Date
da-DK: Fakturadato

en: Invoice Date:
da-DK: Faktura Dato:

en: Invoice Generation In Progress
da-DK: Fakturagenerering i gang

en: Invoice No.:
da-DK: Faktura nr.:

en: Invoice No:
da-DK: Faktura nr.:

en: Invoice Number
da-DK: Faktura nummer

en: Invoice date
da-DK: Faktura dato

en: Invoice date:
da-DK: Faktura Dato:

en: Invoice details
da-DK: Fakturaoplysninger

en: Invoice in PDF format will be attached with the order email for chosen order statuses.
da-DK: Faktura i PDF-format vil blive vedhæftet ordre-e-mailen for valgte ordrestatusser.

en: Invoice no:
da-DK: Faktura nr.:

en: Invoice number
da-DK: Fakturanummer

en: Invoice number format
da-DK: Faktura nummerformat

en: Invoice numbers are getting generated in the background. This process may take a little while, so please be patient.
da-DK: Fakturanumre bliver genereret i baggrunden. Denne proces kan tage lidt tid, så vær tålmodig.

en: Invoice setup successfully
da-DK: Fakturaopsætning lykkedes

en: Invoice total
da-DK: Faktura i alt

en: Invoice total tax
da-DK: Faktura samlet moms

en: Invoice/Packing
da-DK: Faktura / Pakliste

en: Invoiced date
da-DK: Faktureringsdato

en: Invoices, Packing Slips and Credit Notes Module
da-DK: Fakturaer, pakkesedler og kreditnotamodul

en: Invoices, Packing slips and Credit notes
da-DK: Fakturaer, pakkesedler og kreditnotaer

en: It seems the products in this order were removed, we cannot proceed this actoin now.
da-DK: Det ser ud til, at produkterne i denne rækkefølge er blevet fjernet, vi kan ikke fortsætte denne handling nu.

en: It seems this order is not yours
da-DK: Det ser ud til, at denne ordre ikke er din

en: It seems this order is not yours.
da-DK: Det ser ud til, at denne ordre ikke er din.

en: Item with same meta key already exists
da-DK: Vare med samme metanøgle findes allerede

en: Keep dry
da-DK: Opbevares tørt

en: Key in your company name.
da-DK: Indtast dit firmanavn.

en: Knock, Knock!
da-DK: Bank bank!

en: Label
da-DK: Etiket

en: Language support issues
da-DK: Sprogstøttespørgsmål

en: Last imported on:
da-DK: Sidst importeret den:

en: Last updated on:
da-DK: Sidst opdateret den:

en: Left
da-DK: Venstre

en: Lighter
da-DK: Lysere

en: Lightning-fast printing
da-DK: Lynhurtigt print

en: Limit spams with reCAPTCHA
da-DK: Begræns spam med reCAPTCHA

en: Line height
da-DK: Linje højde

en: Load from WooCommerce
da-DK: Indlæs fra WooCommerce

en: Location based exclusion for banner
da-DK: Lokationsbaseret ekskludering for banner

en: Log all Stripe transactions
da-DK: Log alle Stripe-transaktioner

en: Logged in users
da-DK: Brugere (logget ind)

en: Logo Height
da-DK: Logo Højde

en: Logo Width
da-DK: Logo bredde

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc nec vehicula purus. Mauris tempor nec ipsum ac tempus. Aenean vehicula porttitor tortor, et interdum tellus fermentum at. Fusce pellentesque justo rhoncus
da-DK: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc nec vehicula purus. Mauris tempor nec ipsum ac tempus. Aenean vehicula porttitor tortor, et interdum tellus fermentum kl. Fusce pellentesque justo rhoncus

en: Lots of customization options like button style, position, etc
da-DK: Masser af tilpasningsmuligheder som knapstil, position osv

en: Maintains action history and debug logs
da-DK: Vedligeholder handlingshistorik og fejlretningslogfiler

en: Manage user credit balance
da-DK: Administrer brugerkreditsaldo

en: Manual Signature
da-DK: Manuel signatur

en: Manually create a bought-together list
da-DK: Opret en sammenkøbsliste manuelt

en: Map categories on product level
da-DK: Kortlæg kategorier på produktniveau

en: Mention the name of the plugin or meta key if any
da-DK: Nævn navnet på plugin'et eller meta-nøglen, hvis nogen

en: Meta Key
da-DK: Metanøgle

en: Missing RTL/Unicode language(e.g Chinese, Arabic etc) support for PDF document.
da-DK: Mangler RTL/Unicode -sprog (f.eks. Kinesisk, arabisk osv.) Understøttelse af PDF -dokument.

en: Monitor payments using Stripe dashboard
da-DK: Overvåg betalinger ved hjælp af Stripe-dashboard

en: More order number templates
da-DK: Flere ordrenummer skabeloner

en: Multilingual support
da-DK: Flersproget support

en: Multiple address label layouts
da-DK: Flere adresselabellayouts

en: Multiple display formats for bundled products
da-DK: Flere visningsformater for bundtede produkter

en: Multiple display options for bundle products
da-DK: Flere visningsmuligheder for bundte produkter

en: Multiple pre-built layouts
da-DK: Flere præbyggede layouts

en: Multiple premium invoice templates to choose from
da-DK: Flere premium fakturaskabeloner at vælge imellem

en: Multiple product recommendation layouts
da-DK: Flere produktanbefalingslayouts

en: Multiple templates to personalize the document
da-DK: Flere skabeloner til at tilpasse dokumentet

en: Multiple templates to personalize the label
da-DK: Flere skabeloner til at personliggøre etiketten

en: My account - Order details page
da-DK: Min konto - Siden med ordredetaljer

en: My account - Order lists page
da-DK: Min konto - Siden med ordrelister

en: My templates
da-DK: Mine skabeloner

en: Name
da-DK: Navn

en: Need a field to add the tax id on checkout page
da-DK: Brug for et felt for at tilføje skatte-id'et på betalingssiden

en: Next
da-DK: Næste

en: No
da-DK: Nej

en: No files found.
da-DK: Ingen filer fundet.

en: No modules
da-DK: Moduler

en: No of Items
da-DK: Flet elementer

en: No template found.
da-DK: Ingen skabelon fundet.

en: No temporary file found
da-DK: Ingen midlertidig fil fundet

en: None
da-DK: Ingen

en: Not interested
da-DK: Ikke interesseret

en: Offer store credits
da-DK: Tilbyd butikskreditter

en: Offers built-in label templates
da-DK: Tilbyder indbyggede etiketskabeloner

en: Offers cloud printing of invoice PDFs using PrintNode
da-DK: Tilbyder skyudskrivning af faktura-PDF'er ved hjælp af PrintNode

en: One or more order do not have invoice generated. Generate manually?
da-DK: En eller flere ordrer har ikke genereret faktura. Generer manuelt?

en: Opacity
da-DK: Gennemsigtighed

en: Option to enable in-context checkout
da-DK: Mulighed for at aktivere in-text checkout

en: Option to include/exclude tax to Invoice
da-DK: Mulighed for at medtage/udelade moms til faktura

en: Option to set up a specific PayPal locale
da-DK: Mulighed for at konfigurere en bestemt PayPal-lokalitet

en: Order
da-DK: Ordre

en: Order Date
da-DK: Bestillingsdato

en: Order Date:
da-DK: Ordre dato:

en: Order Details
da-DK: Ordredetaljer

en: Order Discount
da-DK: Bestil rabat

en: Order Meta
da-DK: Bestil Meta

en: Order No.:
da-DK: Ordre nr.:

en: Order No:
da-DK: Ordre nr:

en: Order Number
da-DK: Ordrenummer

en: Order date
da-DK: Ordre dato

en: Order date:
da-DK: Bestillingsdato:

en: Order discount
da-DK: Ordre rabat

en: Order email
da-DK: Ordre-e-mail

en: Order meta fields
da-DK: Bestil metafelter

en: Order no:
da-DK: Ordre nr:

en: Order number
da-DK: Ordre nummer

en: Order number (default)
da-DK: Ordrenummer (standard)

en: Order, Coupon, Subscription Export Import for WooCommerce
da-DK: Ordre, kupon, abonnement eksport import til WooCommerce

en: Other
da-DK: Andet

en: Others
da-DK: Andre

en: Output
da-DK: Afgang

en: PDF Invoices
da-DK: PDF fakturaer

en: PDF library
da-DK: PDF-bibliotek

en: PDF name format
da-DK: Datoformater

en: PREVIEW
da-DK: FORHÅNDSVISNING

en: Package Number
da-DK: Pakkenummer

en: Packing slip
da-DK: Pakkeseddel

en: Partial and Full Refund of the order amount
da-DK: Delvis og fuld tilbagebetaling af ordrebeløbet

en: PayPal Express Checkout Payment Gateway for WooCommerce
da-DK: PayPal Express Checkout Payment Gateway til WooCommerce

en: Payment & subscription
da-DK: Betaling & abonnement

en: Payment Method
da-DK: Betalingsmetode

en: Payment Method:
da-DK: Betalingsmetode:

en: Payment method
da-DK: Betalingsmåde

en: Payment method:
da-DK: Betalingsmetode:

en: Payment method:
da-DK: Betalingsmetode:

en: Payment received stamp
da-DK: Betaling modtaget stempel

en: Phone No:
da-DK: Telefon:

en: Phone no:
da-DK: Telefon:

en: Phone number
da-DK: Telefonnummer

en: Pick list
da-DK: Vælg liste

en: Pick lists
da-DK: Vælg lister

en: Picklist
da-DK: Valgliste

en: Picklists Add-on
da-DK: Pluklister tilføjelse

en: Please enter mandatory fields
da-DK: Angiv obligatoriske felter

en: Please enter name
da-DK: Indtast venligst navn

en: Please enter order number
da-DK: Indtast ordrenummer

en: Please fill the `from address` in the plugin's general settings.
da-DK: Udfyld venligst `fra-adressen` i pluginnets generelle indstillinger.

en: Please save all data before leaving this page. All unsaved data will be lost. Are you sure?
da-DK: Gem alle data inden du forlader denne side. Alle ikke-gemte data vil gå tabt. Er du sikker?

en: Please select json file
da-DK: Vælg venligst json-fil

en: Please wait
da-DK: Vent venligst

en: Plugin settings not available in my language
da-DK: Plugin -indstillinger er ikke tilgængelige på mit sprog

en: Postal code
da-DK: Postnummer

en: Pre-built layout for documents
da-DK: Forudbygget layout til dokumenter

en: Pre-built layouts
da-DK: Forudbyggede layouts

en: Pre-built layouts & customizable templates
da-DK: Forudbyggede layouts og skabeloner, der kan tilpasses

en: Pre-built layouts for documents
da-DK: Forudbyggede layouts til dokumenter

en: Pre-built proforma invoice layouts
da-DK: Forudbyggede proforma faktura layouts

en: Prefix
da-DK: Prefiks

en: Premium Extensions
da-DK: Premium-udvidelser

en: Premium extensions
da-DK: Premium-udvidelser

en: Present
da-DK: Nuværende

en: Preview before printing
da-DK: Se eksempel før udskrivning

en: Preview documents before printing
da-DK: Se dokumenter før udskrivning

en: Preview sample PDF
da-DK: Eksempel på EKSEMPEL på PDF-eksempel

en: Price
da-DK: Pris

en: Price label
da-DK: Prisetiket

en: Price text align
da-DK: Pris tekstjustering

en: Print
da-DK: Udskriv

en: Print Delivery note
da-DK: Udskriv følgeseddel

en: Print Invoice
da-DK: Udskriv faktura

en: Print Invoices
da-DK: Udskriv fakturaer

en: Print PDF invoices for WooCommerce
da-DK: Udskriv PDF-fakturaer til WooCommerce

en: Print Packing slip
da-DK: Udskriv emballageseddel

en: Print Shipping Label
da-DK: Udskriv forsendelsesetiket

en: Print button access for
da-DK: Udskriv knap adgang til

en: Print invoice
da-DK: Print faktura

en: Print/Download
da-DK: Udskriv / download

en: Print/Download Delivery note
da-DK: Udskriv / download leveringsnota

en: Print/Download Dispatch Label
da-DK: Udskriv / download forsendelsesetiket

en: Print/Download Invoice
da-DK: Udskriv / download faktura

en: Print/Download Packing slip
da-DK: Udskriv / download Pakkseddel

en: Prints Packing List,Invoice,Delivery Note and Shipping Label.
da-DK: Udskriver pakkeliste, faktura, følgeseddel og forsendelsesetiket.

en: Privacy Policy
da-DK: Privatlivspolitik

en: Privacy compliance
da-DK: Overholdelse af privatlivets fred

en: Pro Add-on
da-DK: Pro tilføjelse

en: Pro version
da-DK: PRO-version

en: Pro-rate charges till first renewal
da-DK: Pro-rate afgifter indtil første fornyelse

en: Product
da-DK: Produkt

en: Product Import Export Plugin For WooCommerce
da-DK: Produktimport eksport plugin til WooCommerce

en: Product Table
da-DK: Produkttabel

en: Product attributes
da-DK: Vare egenskaber

en: Product label
da-DK: Produktetiket

en: Product meta fields
da-DK: Produktmetafelter

en: Product text align
da-DK: Produkttekstjustering

en: Proforma Invoices Add-on
da-DK: Proformafaktura (Proforma invoice)

en: Proforma invoice
da-DK: Proformafaktura (Proforma invoice)

en: Proforma invoice number format
da-DK: Proforma fakturanummerformat

en: Proforma invoices
da-DK: Proforma fakturaer

en: Provide refunds to store credit
da-DK: Giv refusion til butikskredit

en: QR Code
da-DK: QR Kode

en: QR Code Addon for WooCommerce PDF Invoices
da-DK: QR Code Addon til WooCommerce PDF-fakturaer

en: QR code
da-DK: QR-kode

en: Qty label
da-DK: Antal etiketter

en: Qty text align
da-DK: Antal tekstjusteringer

en: Quantity
da-DK: Antal

en: Quick setup page to add & edit recommendations
da-DK: Hurtig opsætningsside til at tilføje og redigere anbefalinger

en: RTL support for documents
da-DK: RTL support til dokumenter

en: Rate us now
da-DK: Bedøm os nu

en: Recommended 128MB or more
da-DK: Anbefalet 128MB eller mere

en: Recommended for better performances
da-DK: Anbefales til bedre præstationer

en: Recommended size is 150x50px.
da-DK: Den anbefalede størrelse er 150x50px.

en: Recommended size is 150×50px
da-DK: Den anbefalede størrelse er 150×50px

en: Recommended to compress PDF documents
da-DK: Anbefales til at komprimere PDF-dokumenter

en: Recommended, will use fallback functions
da-DK: Anbefales, vil bruge reservefunktioner

en: Refer to our documentation to setup and get started
da-DK: Vi henviser til vores dokumentation for at komme i gang

en: Refund
da-DK: Tilbagebetale

en: Refund in this order seems not having credit number yet. Do you want to manually generate one ?
da-DK: Tilbagebetaling i denne rækkefølge lader ikke til at have et kreditnummer endnu. Vil du generere en manuelt?

en: Remind me later
da-DK: Påmind mig senere

en: Remote Print add-on for WooCommerce PDF Invoices - PrintNode
da-DK: Fjernprint-tilføjelse til WooCommerce PDF-fakturaer - PrintNode

en: Removing year [Y] from the prefix will disable the annual reset functionality
da-DK: Fjernelse af år [Y] fra præfikset vil deaktivere den årlige nulstillingsfunktionalitet

en: Removing year [Y] from the suffix will disable the annual reset functionality
da-DK: Fjernelse af år [Y] fra suffikset vil deaktivere den årlige nulstillingsfunktionalitet

en: Renewal interval & expiry customizations
da-DK: Fornyelsesinterval og udløbstilpasninger

en: Replace the existing templates
da-DK: Udskift de eksisterende skabeloner

en: Required
da-DK: Påkrævet

en: Required if you have images in your documents
da-DK: Påkrævet, hvis du har billeder i dine dokumenter

en: Reset
da-DK: Nulstil

en: Reset all settings to default
da-DK: Nulstil alle indstillinger til standard

en: Reset successfully
da-DK: Nulstillet korrekt

en: Reset will delete all the settings, saved templates and reset to the default settings
da-DK: Nulstilling vil slette alle indstillinger, gemte skabeloner og nulstille til standardindstillingerne

en: Restrict coupons by country
da-DK: Begræns kuponer efter land

en: Retain user passwords on import/export
da-DK: Behold brugeradgangskoder ved import/eksport

en: Return Policy
da-DK: Returpolitik

en: Return address
da-DK: Retur adresse

en: Return policy
da-DK: Returneringsbetingeler

en: Review
da-DK: Anmeldelse

en: Review now
da-DK: Anmeldelse nu

en: Right
da-DK: Højre

en: S.No
da-DK: S.Nr

en: S.no
da-DK: S.Nr

en: SKU
da-DK: Varenummer

en: SKU text align
da-DK: SKU-tekstjustering

en: SSN
da-DK: CFR

en: SSN number
da-DK: SSN nummer

en: SSN:
da-DK: Ssn:

en: Save
da-DK: Gemme

en: Save and activate
da-DK: Gem og aktiver

en: Save before you proceed.
da-DK: Gem inden du fortsætter.

en: Save document layout as template
da-DK: Gem dokumentlayout som skabelon

en: Saving
da-DK: Gemmer

en: Saving...
da-DK: Gemmer…

en: Scan and list cookies
da-DK: Scan og liste cookies

en: Schedule automated import & export
da-DK: Planlæg automatisk import og eksport

en: Schedule automated import and export
da-DK: Planlæg automatiseret import og eksport

en: Secure
da-DK: Sikker

en: Secured payments with SCA and 3D secure
da-DK: Sikre betalinger med SCA og 3D sikker

en: Select One
da-DK: Vælg en

en: Select a name format for PDF invoice that includes invoice/order number.
da-DK: Vælg et navneformat til PDF -faktura, der indeholder faktura/ordrenummer.

en: Select country
da-DK: Vælg land

en: Select/add order meta to display additional information related to the order on the invoice.
da-DK: Vælg/tilføj ordremeta for at få vist yderligere information relateret til ordren på fakturaen.

en: Seller name
da-DK: Sælgers navn

en: Seller tax ID
da-DK: Sælgers skatte-id

en: Send automated emails notifications
da-DK: Send automatiske e-mails notifikationer

en: Separate tax column in product table for multiple tax options in dispatch labels
da-DK: Separat afgiftskolonne i produkttabellen for flere afgiftsmuligheder i forsendelsesetiketter

en: Separate tax column in product table for multiple tax options in proforma invoices
da-DK: Separat momskolonne i produkttabellen for flere skattemuligheder i proformafakturaer

en: Separate tax column in the product table for multiple tax options in invoices
da-DK: Separat momskolonne i produkttabellen for flere momsmuligheder i fakturaer

en: Sequential Order Number for WooCommerce
da-DK: Sekventielt ordrenummer for WooCommerce

en: Serial No label
da-DK: Serienummer etiket

en: Serial no text align
da-DK: Seriel ingen tekstjustering

en: Set custom proforma invoice number
da-DK: Indstil brugerdefineret proforma fakturanummer

en: Set free trial and sign-up fee
da-DK: Indstil gratis prøve- og tilmeldingsgebyr

en: Set quote expiry period
da-DK: Indstil tilbudsudløbsperiode

en: Set the  Size of the Shipping label to be either full page or custom size.
da-DK: Indstil størrelsen på forsendelsesetiketten til enten at være helside eller brugerdefineret størrelse.

en: Set up a redirect page
da-DK: Opret en omdirigeringsside

en: Set up discounts on the recommended product bundle
da-DK: Opret rabatter på det anbefalede produktpakke

en: Settings
da-DK: Indstillinger

en: Settings Updated
da-DK: Indstillinger opdateret

en: Settings are empty
da-DK: Indstillingerne er tomme

en: Settings updated.
da-DK: Indstillinger opdateret.

en: Ship Date:
da-DK: Afsendelses dato:

en: Ship to
da-DK: Send til

en: Shipping
da-DK: Forsendelse

en: Shipping Address
da-DK: Afsendelsesadresse

en: Shipping Address:
da-DK: Afsendelsesadresse:

en: Shipping Label
da-DK: Fragt-label

en: Shipping Label 1
da-DK: Fragt-label

en: Shipping Method
da-DK: Fragtmetode

en: Shipping address
da-DK: Leverings adresse

en: Shipping label
da-DK: Fragtlabel

en: Shipping label size
da-DK: Label størrelse

en: Shipping labels
da-DK: Forsendelsesetiketter

en: Shipping labels, Dispatch labels and Delivery Notes Module
da-DK: Forsendelsesetiketter, forsendelsesetiketter og leveringsseddelmodul

en: Shipping labels, Dispatch labels and Delivery notes
da-DK: Forsendelsesetiketter, forsendelsesetiketter og følgesedler

en: Shop name
da-DK: Butiks navn

en: Shortcode support for the Paypal Express button
da-DK: Shortcode support til Paypal Express-knappen

en: Show Less
da-DK: Vis mindre

en: Show More
da-DK: Vis mere

en: Show Pay Later option at checkout
da-DK: Vis Betal senere mulighed ved kassen

en: Show different taxes in separate columns
da-DK: Vis forskellige afgifter i separate kolonner

en: Show payment link on invoice
da-DK: Vis betalingslink på faktura

en: Show print invoice button for customers
da-DK: Vis knappen 'Udskriv faktura' for kunder

en: Show print invoice button to customers
da-DK: Vis knappen 'Udskriv faktura' for kunder

en: Show print packing slip button to customers
da-DK: Vis udskriv følgeseddelknap til kunder

en: Show product variation data
da-DK: Vis produktvariationsdata

en: Show variation data for variable products
da-DK: Vis variationsdata for variable produkter

en: Show variation data of products
da-DK: Vis variationsdata for produkter

en: Shows a preview of the template on an actual order. Key in an order number to view the same.
da-DK: Viser et eksempel på skabelonen i en faktisk rækkefølge. Tast i et ordrenummer for at få vist det samme.

en: Signature type
da-DK: Signatur type

en: Skip invoice setup
da-DK: Spring over fakturaopsætning

en: Smart Coupons for WooCommerce
da-DK: Smarte kuponer til WooCommerce

en: Some useful `filters` to extend plugin's functionality
da-DK: Nogle nyttige `filtre` til at udvide plugins funktionalitet

en: Sort order items in product table
da-DK: Sorter ordreelementer i produkttabellen

en: Sort order items in the product table
da-DK: Sorter ordrevarer i produkttabellen

en: Sort order items in the product table
da-DK: Sorter ordrevarer i produkttabellen

en: Sort products based on Name or SKU
da-DK: Sorter produkter baseret på Navn eller SKU

en: Specify your company tax ID. For e.g., you may enter as VAT: GB123456789, GSTIN:0948745 or ABN:51 824 753 556
da-DK: Angiv dit virksomheds skatte -id. For f.eks. du kan angive som moms: GB123456789, GSTIN: 0948745 eller ABN: 51 824 753555

en: Step 1
da-DK: Trin 1

en: Step 2
da-DK: Trin 2

en: Step 3
da-DK: Trin 3

en: Style
da-DK: Stil

en: Submit & Deactivate
da-DK: Indsend & Deaktiver

en: Subscriptions for WooCommerce
da-DK: Abonnementer til WooCommerce

en: Success
da-DK: Succes

en: Successfully cleared all temp files.
da-DK: Ryddet alle midlertidige filer.

en: Summary Table
da-DK: Oversigtstabel

en: Support for additional fields that can be added to the feed
da-DK: Understøttelse af yderligere felter, der kan tilføjes til feedet

en: Support for multiple product types
da-DK: Support til flere produkttyper

en: Support for serial and USB scales
da-DK: Understøttelse af seriel- og USB-vægte

en: Supported address types
da-DK: Understøttede adressetyper

en: Supported by a team with 99% Customer Satisfaction Score
da-DK: Støttet af et team med en kundetilfredshedsscore på 99 %

en: Supported documents
da-DK: Understøttede dokumenter

en: Supports Excel, XML, CSV, and TSV file formats
da-DK: Understøtter filformater Excel, XML, CSV og TSV

en: Supports WooCommerce Subscriptions for Express buttons
da-DK: Understøtter WooCommerce-abonnementer til Express-knapper

en: Supports automatic & manual printing
da-DK: Understøtter automatisk og manuel udskrivning

en: Supports recurring discounts
da-DK: Understøtter tilbagevendende rabatter

en: Supports recurring payments
da-DK: Understøtter tilbagevendende betalinger

en: Switching to order number will disable the annual reset functionality
da-DK: Skift til ordrenummer vil deaktivere den årlige nulstillingsfunktionalitet

en: Sync WooCommerce products to Facebook catalog
da-DK: Synkroniser WooCommerce-produkter til Facebook-kataloget

en: Synchronize subscription renewal
da-DK: Synkroniser abonnementsfornyelse

en: System Configuration
da-DK: System konfiguration

en: System Info
da-DK: System Information

en: Table body text color
da-DK: Bordteksttekstfarve

en: Table head background
da-DK: Bordhoved baggrund

en: Table head text color
da-DK: Bordhovedtekstfarve

en: Tax ID
da-DK: Skatte ID

en: Tax label
da-DK: Total etiket

en: Tax text align
da-DK: Samlet tekstjustering

en: Tel Field
da-DK: Telfelt

en: Tel:
da-DK: Telefon:

en: Template created and activated.
da-DK: Skabelon oprettet og aktiveret.

en: Template created.
da-DK: Skabelon oprettet.

en: Template updated and activated.
da-DK: Skabelonen er opdateret og aktiveret.

en: Template updated.
da-DK: Skabelon opdateret.

en: Template with same name already exists.
da-DK: Skabelon med samme navn findes allerede.

en: Templates
da-DK: Skabeloner

en: Text
da-DK: Tekst

en: Text Color
da-DK: Tekstfarve

en: Text align
da-DK: Tekstjustering

en: Text color
da-DK: Tekstfarve

en: That’s awesome! We’d love it if you take a moment to share what you think and help spread the word.
da-DK: Det er fantastisk! Vi ville elske det, hvis du bruger et øjeblik på at dele, hvad du synes, og hjælpe med at sprede ordet.

en: The best-in-the-class import, export, and migration solutions for your WooCommerce data
da-DK: Klassens bedste import-, eksport- og migreringsløsninger til dine WooCommerce-data

en: The company name and the address details from this section will be used as the sender address in the invoice and other related documents.
da-DK: Virksomhedsnavnet og adresseoplysningerne fra dette afsnit vil blive brugt som afsenderadresse i fakturaen og andre relaterede dokumenter.

en: The date is displayed on the invoice. It can be either the order creation date or the invoiced date.
da-DK: Datoen vises på fakturaen. Det kan enten være ordreoprettelsesdatoen eller faktureringsdatoen.

en: The default library to be used PDF generation
da-DK: Standardbiblioteket, der skal bruges PDF-generering

en: The latest specified starting number will be used after reset
da-DK: Det senest angivne startnummer vil blive brugt efter nulstilling

en: The most popular payment gateways and subscription solutions to scale your business
da-DK: De mest populære betalingsgateways og abonnementsløsninger til at skalere din virksomhed

en: The plugin didn't work as expected
da-DK: Plugin'et virkede ikke som forventet

en: The plugin is great, but I need specific feature that you don't support
da-DK: Pluginnet er dejligt, men jeg har brug for en specifik feature du ikke har

en: The plugins %s and %s cannot be active in your store at the same time. Kindly deactivate one of these prior to activating the other.
da-DK: Plugins %s og %s kan ikke være aktive i din butik på samme tid. Deaktiver venligst en af disse, inden du aktiverer den anden.

en: There is no items in this order.
da-DK: Der er ingen varer i denne ordre.

en: There is no order with this given id
da-DK: Der er ingen ordre med dette givne id

en: There is no order with this id
da-DK: Der er ingen ordre med dette id

en: This filter is used to alter the barcode information for all the document templates
da-DK: Dette filter bruges til at ændre stregkodeoplysningerne for alle dokumentskabeloner

en: This filter is used to alter the invoice date in all the document templates
da-DK: Dette filter bruges til at ændre fakturadatoen i alle dokumentskabeloner

en: This filter is used to alter the order date in all the document templates
da-DK: Dette filter bruges til at ændre ordredatoen i alle dokumentskabeloner

en: This is basic template. In order to use premium feature, you need to switch and activate the premium template
da-DK: Dette er en grundlæggende skabelon. For at bruge premium-funktionen skal du skifte og aktivere premium-skabelonen

en: This is premium template which is not compatible with the basic plugin
da-DK: Dette er en premium-skabelon, som ikke er kompatibel med det grundlæggende plugin

en: This template is not comaptible with QR Code addon plugin
da-DK: Denne skabelon er ikke kompatibel med QR Code addon plugin

en: This way up
da-DK: Denne vej op

en: This will remove all invoice numbers created by WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels by WebToffee.
da-DK: Dette vil fjerne alle fakturanumre, der er oprettet af WooCommerce PDF-fakturaer, pakkesedler, følgesedler og forsendelsesetiketter af WebToffee.

en: Timely compatibility updates and bug fixes
da-DK: Rettidige kompatibilitetsopdateringer og fejlrettelser

en: Title
da-DK: Titel

en: Title font size
da-DK: Titel skriftstørrelse

en: To Address
da-DK: At adresse

en: To add a different meta key
da-DK: For at tilføje en anden meta-nøgle

en: To add more than one custom order meta,
da-DK: For at tilføje mere end én tilpasset rækkefølge meta,

en: To compress PDF documents
da-DK: For at komprimere PDF-dokumenter

en: To help you comply with invoice mandates that require QR Codes
da-DK: For at hjælpe dig med at overholde fakturamandater, der kræver QR-koder

en: To include the keyed in name to the Invoice, ensure to select
da-DK: For at inkludere det indtastede navn på fakturaen skal du sørge for at vælge

en: To include the uploaded image as logo to the invoice, ensure to select Company logo from
da-DK: For at inkludere det uploadede billede som logo på fakturaen skal du sørge for at vælge Firmalogo fra

en: To proceed with the import, please type %1$s in the field below
da-DK: For at fortsætte med importen skal du indtaste %1$s i feltet nedenfor

en: To proceed with the reset, please type %1$s in the field below
da-DK: For at fortsætte med nulstillingen skal du indtaste %1$s i feltet nedenfor

en: To:
da-DK: Til:

en: Total Price
da-DK: Samlet pris

en: Total Tax
da-DK: Samlet skat

en: Total Weight
da-DK: Total Vægt

en: Total files
da-DK: Samlet antal filer

en: Total label
da-DK: Total etiket

en: Total price
da-DK: Pris i alt

en: Total tax
da-DK: Moms i alt

en: Total text align
da-DK: Samlet tekstjustering

en: Total weight label
da-DK: Samlet vægtmærke

en: Total weight text align
da-DK: Samlet vægt tekstjustering

en: Tracking Number
da-DK: Tracking nummer

en: Tracking Number:
da-DK: Tracking nummer:

en: Tracking number
da-DK: Oprettelse/ændringer i tracking nummer

en: Tracking number:
da-DK: Tracking nummer:

en: Truncation did not complete as expected.
da-DK: Trunkeringen blev ikke fuldført som forventet.

en: Type template name to search
da-DK: Indtast skabelonnavn for at søge

en: URL Coupons for WooCommerce
da-DK: URL-kuponer til WooCommerce

en: Unable to add from third party plugin that collects customer VAT(or GSTIN or ABN etc)
da-DK: Kan ikke tilføje fra tredjeparts plugin, der opkræver kundemoms (eller GSTIN eller ABN osv.)

en: Unable to generate PDF.
da-DK: Kan ikke indlæse PDF skabelonen.

en: Unable to load template.
da-DK: Kan ikke indlæse skabelonen.

en: Unable to print Delivery note. Please check the items in the order.
da-DK: Kan ikke udskrive leveringsnota. Kontroller varerne i ordren.

en: Unable to print Packing slip. Please check the items in the order.
da-DK: Kan ikke udskrive Emballageseddel. Kontroller varerne i ordren.

en: Unable to save theme.
da-DK: Kan ikke gemme tema.

en: Unable to switch view.
da-DK: Kan ikke skifte visning.

en: Unable to update settings due to an internal error. %s To troubleshoot please click %s here. %s
da-DK: Kan ikke opdatere indstillinger på grund af en intern fejl. %s Klik på %s her for at foretage fejlfinding. %s

en: Unit Price
da-DK: Salgspris

en: Unit price
da-DK: Enheds pris

en: Unlock limitless possibilities of invoice customization with the addon -
da-DK: Lås op for ubegrænsede muligheder for fakturatilpasning med tilføjelsen -

en: Untitled template
da-DK: Unavngivet skabelon

en: Update Settings
da-DK: Opdater indstillinger

en: Updated
da-DK: Opdateret

en: Upgrade To Premium
da-DK: Opgrader til premium

en: Upgrade to premium
da-DK: Opgrader til premium

en: Upload your image
da-DK: Upload dit billede 123

en: Use custom number format & length
da-DK: Brug tilpasset talformat og længde

en: Use custom number series to number documents
da-DK: Brug tilpassede nummerserier til at nummerere dokumenter

en: Use invoice created date
da-DK: Brug fakturaoprettelsesdato

en: Use latest settings for invoice
da-DK: Brug ordredato som proformafakturadato

en: Use order date
da-DK: Brug ordredato

en: Use order date as input instead.
da-DK: Brugerordredato som input i stedet.

en: Use order number as document number
da-DK: Brug ordrenummer som bilagsnummer

en: Use upsells, cross-sells, & related products as frequently bought products
da-DK: Brug mersalg, krydssalg og relaterede produkter som ofte købte produkter

en: User consent logging
da-DK: Logning af brugersamtykke

en: Users who haven`t logged will also be allowed to print
da-DK: Brugere, der ikke har logget, får også lov til at udskrive

en: Users will be redirected to login page if not logged in
da-DK: Brugere vil blive omdirigeret til login-siden, hvis de ikke er logget ind

en: VAT
da-DK: Moms

en: VAT number
da-DK: CVR-nummer

en: VAT:
da-DK: Moms:

en: Verified compatibility with major plugins
da-DK: Verificeret kompatibilitet med større plugins

en: View add-on
da-DK: Se tilføjelse

en: View live preview of customization
da-DK: Se live forhåndsvisning af tilpasning

en: View progress
da-DK: Se fremskridt

en: View sample customization demo
da-DK: Se eksempel på tilpasning af demo

en: Visual
da-DK: Visuel

en: WPML compatibility
da-DK: WPML-kompatibilitet

en: WPML compatibilityCustomize label sizes
da-DK: WPML-kompatibilitet Tilpas etiketstørrelser

en: WPML multilingual and multicurrency support
da-DK: WPML flersproget og multicurrency support

en: WT PDF Invoice Debug
da-DK: WT PDF faktura fejlfinding

en: We do not collect any personal data when you submit this form. It's your feedback that we value.
da-DK: Vi indsamler ingen personlige oplysninger, når du sender denne formular. Det er din feedback, som vi sætter pris på.

en: We would love to help you on any queries or issues.
da-DK: Vi hjælper gerne med spørgsmål og problemer.

en: WebToffee WooCommerce Gift Cards
da-DK: WebToffee WooCommerce gavekort

en: WebToffee WooCommerce Request A Quote
da-DK: WebToffee WooCommerce Anmod om et tilbud

en: Weight
da-DK: Vægt

en: Weight:
da-DK: Vægt:

en: What did you expect?
da-DK: Hvad havde du forventet?

en: What length would you prefer for your credit note
da-DK: Hvilken længde foretrækker du på din kreditnota

en: What length would you prefer for your invoice
da-DK: Hvilken længde foretrækker du på din faktura

en: What length would you prefer for your invoice number
da-DK: Hvilken længde foretrækker du på dit fakturanummer

en: What length would you prefer for your proforma invoice
da-DK: Hvilken længde foretrækker du til din proforma faktura

en: What should be the starting number for your credit notes?
da-DK: Hvad skal startnummeret være for dine kreditnotaer?

en: What should be the starting number for your invoices?
da-DK: Hvad skal startnummeret være på dine fakturaer?

en: What should be the starting number for your proforma invoices?
da-DK: Hvad skal være startnummeret for dine proforma fakturaer?

en: When enabled, replaces state code with state name in the from, return, billing and shipping addresses
da-DK: Når den er aktiveret, erstatter den tilstandskode med statens navn i fra-, retur-, fakturerings- og forsendelsesadresserne

en: Which language?
da-DK: Hvilket sprog?

en: Which plugin?
da-DK: Hvilket plugin?

en: Width
da-DK: Bredde

en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips and Credit Notes plugin
da-DK: WooCommerce PDF-fakturaer, pakkesedler og kreditnotaer plugin

en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes and Shipping Labels
da-DK: WooCommerce PDF-fakturaer, pakkesedler, følgesedler og forsendelsesetiketter

en: WooCommerce Pick lists plugin
da-DK: WooCommerce Pick lister plugin

en: WooCommerce Proforma Invoices
da-DK: WooCommerce Proforma-fakturaer

en: WooCommerce Shipping labels, Dispatch labels and Delivery Notes plugin
da-DK: WooCommerce Forsendelsesetiketter, Forsendelsesetiketter og Delivery Notes plugin

en: Woocommerce PDF invoices, packing slips, delivery notes, and shipping labels
da-DK: WooCommerce PDF-fakturaer, pakkesedler, følgesedler og forsendelsesetiketter

en: WordPress Users & WooCommerce Customers Import Export
da-DK: WordPress-brugere og WooCommerce-kunder Importer eksport

en: Would you like us to assist you?
da-DK: Vil du have, at vi hjælper dig?

en: Writtable
da-DK: Skrivbar

en: Yes
da-DK: Ja

en: You are covered by our 30-Day Money Back Guarantee
da-DK: Du er dækket af vores 30-dages pengene-tilbage-garanti

en: You are not allowed to access this page
da-DK: Du har ikke tilladelse til denne side

en: You are not allowed to do this action
da-DK: Du må ikke udføre denne handling

en: You are not allowed to view this page.
da-DK: Du har ikke lov til at se denne side.

en: You are using free version of %1$s. %2$s Checkout premium here %3$s.
da-DK: Du bruger gratis version af %1$s. %2$s Bestil premium her %3$s.

en: You can add additional column head via `wf_pklist_alter_product_table_head` filter. You need to add column data via this filter. (Works with Invoice and Dispatch label only)
da-DK: Du kan tilføje yderligere kolonnehoved via filteret `wf_pklist_alter_product_table_head`. Du skal tilføje kolonnedata via dette filter. (Fungerer kun med faktura- og ekspeditionslabel)

en: You can add additional column head via `wf_pklist_alter_product_table_head` filter. You need to add column data via this filter. (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
da-DK: Du kan tilføje yderligere kolonnehoved via filteret `wf_pklist_alter_product_table_head`. Du skal tilføje kolonnedata via dette filter. (Fungerer kun med pakkeliste, forsendelsesetiket og følgeseddel)

en: You can add custom/predefined order meta using its key
da-DK: Du kan tilføje brugerdefineret/foruddefineret rækkefølge-meta ved hjælp af dens nøgle

en: You can add more than 1 order meta in
da-DK: Du kan tilføje mere end 1 ordre meta i

en: You can control the visibility of the seal according to order status via filters. See filter documentation %s here. %s
da-DK: Du kan kontrollere synligheden af forseglingen i henhold til ordrestatus via filtre. Se filterdokumentation %s her. %s

en: You can edit an existing item by using its key.
da-DK: Du kan redigere et eksisterende element ved hjælp af dets nøgle.

en: You can't undo this action. Are you sure?
da-DK: Du kan ikke fortryde denne handling. Er du sikker?

en: You have to select order(s) first!
da-DK: Du skal først vælge rækkefølge (r)!

en: You`ve just created
da-DK: Du har lige skabt

en: Your next %s number would be
da-DK: Dit næste %s-nummer ville være

en: [prefix][invoice_no]
da-DK: [præfiks] [faktura nummer]

en: [prefix][order_no]
da-DK: [præfiks] [Ordrenummer]

en: allow_url_fopen disabled
da-DK: allow_url_fopen deaktiveret

en: commercial documents using
da-DK: kommercielle dokumenter ved hjælp af

en: from
da-DK: fra

en: incl. tax
da-DK: inkl. skat

en: is required
da-DK: påkrævet

en: mPDF add-on
da-DK: mPDF tilføjelse

en: n/a
da-DK: n / a

en: number has not been generated yet. Do you want to manually generate one ?
da-DK: nummer er ikke genereret endnu. Vil du manuelt generere en?

en: orders listing page
da-DK: side med ordrefortegnelse

[ctx: placeholder]
en: Enter
da-DK: Gå ind

en: search filter
da-DK: søgefilter

en: the %s number would be
da-DK: tallet %s ville være

en: upgrade to premium version
da-DK: opgrader til premium version

en: ‘Generate invoice for free orders’ is disabled in Invoice settings > Advanced. You are attempting to generate invoice for this free order. Proceed?
da-DK: 'Generer faktura for gratis ordrer' er deaktiveret i Fakturaindstillinger> Avanceret. Du forsøger at generere faktura for denne gratis ordre. Fortsæt?

en: Shipping Method:
da-DK: Fragtmetode:

en: Attach invoice PDF to selected WooCommerce emails.
da-DK: Vedhæft faktura-PDF til udvalgte WooCommerce-e-mails.

en: Choose email classes
da-DK: Vælg e-mail-klasser

en: Select email types corresponding to the order statuses under Automate invoice creation option. If none are selected, invoices must be generated manually to be attached to emails.
da-DK: Vælg e-mail-typer, der svarer til ordrestatusserne under indstillingen Automatiser fakturaoprettelse. Hvis ingen er valgt, skal fakturaer genereres manuelt for at blive vedhæftet e-mails.
