WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes - en to sv-SE translation catalogue (1039 entries)

en:  Free shipping
sv-SE: Fri frakt

en: %s WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels (Basic) %s is enabled but not effective. It requires %s WooCommerce %s in order to work.
sv-SE: %s WooCommerce PDF -fakturor, förpackningssedlar, leveransnoteringar och fraktetiketter (grundläggande) %s är aktiverat men inte effektivt. Det krävs %s WooCommerce %s för att det ska fungera.

en: (But customer notes can be added)
sv-SE: (Men kundanteckningar kan läggas till)

en: (Visual and code editor)
sv-SE: (Visuell och kodredigerare)

en: (Visual editor)
sv-SE: (Visuell redaktör)

en: 20+ predefined gift card templates
sv-SE: Skapa ny mall

en: 30 Day Money Back Guarantee
sv-SE: 30 dagars återbetalningsgaranti

en: 5.6 or higher recommended
sv-SE: 5.6 eller högre rekommenderas

en: Accepts payment using multiple Alternative Payment Methods (APM)
sv-SE: Accepterar betalning med flera alternativa betalningsmetoder (APM)

en: Access denied !!!.
sv-SE: Tillträde beviljas ej !!!.

en: Action
sv-SE: Åtgärd

en: Activate
sv-SE: Aktivera

en: Activates Stripe checkout
sv-SE: Aktiverar Stripe-utcheckning

en: Active
sv-SE: Aktiv

en: Add
sv-SE: Lägg till

en: Add & update data while importing
sv-SE: Lägg till och uppdatera data under import

en: Add 20+ payment methods
sv-SE: Lägg till 20+ betalningsmetoder

en: Add a custom suffix for order numbers
sv-SE: Lägg till ett anpassat suffix för beställningsnummer

en: Add a payment link to invoice
sv-SE: Lägg till en betalningslänk till fakturan

en: Add a print delivery note button to the order email
sv-SE: Lägg till en knapp för utskrift av leveranssedel i beställningsmailet

en: Add a print label button to the order email
sv-SE: Lägg till en knapp för utskriftsetikett i beställningsmailet

en: Add a print packing slip button to My account page
sv-SE: Visa knappen "Skriv ut faktura" för kunder

en: Add additional column in product table
sv-SE: Lägg till ytterligare kolumn i produkttabellen

en: Add additional column in product table of package documents
sv-SE: Lägg till ytterligare kolumn i produkttabellen med paketdokument

en: Add additional data to invoice layout
sv-SE: Lägg till ytterligare information

en: Add additional info
sv-SE: Lägg till ytterligare information

en: Add additional information
sv-SE: Lägg till ytterligare information

en: Add additional order & product meta fields
sv-SE: Lägg till ytterligare kolumn i produkttabellen

en: Add additional product & order data fields
sv-SE: Lägg till ytterligare kolumn i produkttabellen

en: Add additional product attributes
sv-SE: Lägg till produktvariant

en: Add and update data while importing
sv-SE: Lägg till och uppdatera data under import

en: Add company logo & return policy to label
sv-SE: Lägg till företagslogotyp och returpolicy på etiketten

en: Add custom data to documents
sv-SE: Lägg till produktvariation i paketdokument

en: Add custom data to invoices
sv-SE: Anpassad logotyp för faktura

en: Add custom fields to shipping label layout
sv-SE: Lägg till sidfot i fraktetikett

en: Add custom footer
sv-SE: Lägg till kund

en: Add custom footers to packing slips
sv-SE: Lägga till kundanteckning i packlista

en: Add custom templates for gift cards
sv-SE: Anpassad logotyp för faktura

en: Add customer note
sv-SE: Lägg till kund

en: Add date to credit note number
sv-SE: Lägg till datum till kreditnotisnummer

en: Add date to invoice number
sv-SE: Ställ in fakturanummer med

en: Add date to proforma invoice number
sv-SE: Använd ordernummer som fakturanummer

en: Add extra product & order data fields
sv-SE: Lägg till extra produkt- och beställningsdatafält

en: Add extra text in received seal
sv-SE: Lägg till extra text i mottagen sigill

en: Add extra text in received seal.
sv-SE: Lägg till extra text i mottagen sigill.

en: Add footer
sv-SE: Lägg till Footer

en: Add multiple shipping labels in one page
sv-SE: Lägg till sidfot i fraktetikett

en: Add multiple shipping labels on one page
sv-SE: Lägg till sidfot i fraktetikett

en: Add new
sv-SE: Lägg till ny

en: Add notes like fragile, keep dry, etc.
sv-SE: Lägg till anteckningar som ömtåliga, håll torrt, etc.

en: Add order & product meta fields
sv-SE: Beställ metafält

en: Add order meta fields
sv-SE: Beställ metafält

en: Add order meta fields
sv-SE: Lägg till beställningsmetafält

en: Add order meta fields to shipping labels
sv-SE: Lägg till sidfot i fraktetikett

en: Add print document button to selected order emails
sv-SE: Lägg till knapp för utskrift av dokument till valda beställningsmail

en: Add product & order meta fields
sv-SE: Beställ metafält

en: Add product attributes
sv-SE: Lägg till produktvariant

en: Add product images to packing slips
sv-SE: Lägg till sidfot i packlista

en: Add product meta fields
sv-SE: Beställ metafält

en: Add product meta fields & attributes
sv-SE: Lägg till produktmetafält och attribut

en: Add product variation
sv-SE: Lägg till produktvariant

en: Add product variation in package documents
sv-SE: Lägg till produktvariation i paketdokument

en: Add product variation in product (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
sv-SE: Lägg till produktvariation i produkt (fungerar endast med packlista, fraktetikett och följesedel)

en: Add product variation. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Lägg till produktvariant. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Add quote button to the product & shop pages
sv-SE: Lägg till offertknapp på produkt- och butikssidorna

en: Add shop details
sv-SE: Adressuppgifter

en: Add usage restrictions for gift cards
sv-SE: Lägg till användningsbegränsningar för presentkort

en: Add ‘Pay Later’ option at checkout
sv-SE: Lägg till alternativet "Betala senare" i kassan

en: Add/Edit Order Meta Field
sv-SE: Lägg till / redigera beställningsmetafält

en: Additional feed intervals (30 minutes, 6 hours, 12 hours)
sv-SE: Ytterligare matningsintervall (30 minuter, 6 timmar, 12 timmar)

en: Address Label Add-on
sv-SE: Adressetikett

en: Address details
sv-SE: Adressuppgifter

en: Address font size
sv-SE: Adressstorlek

en: Address label
sv-SE: Adressetikett

en: Address labels
sv-SE: Adressetikett

en: Address line 1
sv-SE: Adressrad 1

en: Address line 2
sv-SE: Adressrad 2

en: Adds Express PayPal Checkout Option on the product page and Mini-cart for faster checkout
sv-SE: Lägger till Express PayPal Checkout Option på produktsidan och Mini-cart för snabbare utcheckning

en: Adds Footer to the delivery note
sv-SE: Lägg till sidfot i leveransnot

en: Adds Footer to the packing slip
sv-SE: Lägg till sidfot i packlista

en: Adds PayPal Smart Button Checkout option
sv-SE: Lägger till PayPal Smart Button Checkout-alternativ

en: Adds customer note in the dispatch label
sv-SE: Lägga till kundanteckning i dispatch-etikett

en: Adds customer note to the delivery note
sv-SE: Lägga till kundanteckning i leveransnota

en: Adds customer note to the packing slip
sv-SE: Lägga till kundanteckning i packlista

en: Adds footer in dispatch label
sv-SE: Lägg till sidfot i sändningsetikett

en: Adds footer to the  Shipping label
sv-SE: Lägg till sidfot i fraktetikett

en: Adds product image to the line items in the product table
sv-SE: Lägga till produktbild i produkttabellen

en: Admins and customers both can leverage this feature wherever applicable. Disabling will remove all the provisions. Yet, the invoices are customizable.
sv-SE: Både administratörer och kunder kan utnyttja den här funktionen där det är tillämpligt. Inaktivering tar bort alla bestämmelser. Ändå är fakturorna anpassningsbara.

en: Advanced BOGO Coupons
sv-SE: Avancerade inställningar

en: Advanced filters and customizations for import & export
sv-SE: Avancerad anpassning av mallar med kodredigerare

en: Advanced filters and customizations for import and export
sv-SE: Avancerad anpassning av mallar med kodredigerare

en: Advanced options
sv-SE: Avancerade inställningar

en: Advanced visual and code editor
sv-SE: Avancerad visuell och kodredigerare

en: Align
sv-SE: Justera

en: All document types
sv-SE: Andra handlingar

en: All fields are mandatory
sv-SE: Alla fält är obligatoriska

en: All unsaved changes will be lost upon switching to a new layout.
sv-SE: Alla ändringar som inte sparats kommer att gå förlorade när du byter till en ny layout.

en: All users
sv-SE: Alla användare

en: Allow coupon combinations
sv-SE: Tillåt kupongkombinationer

en: Allow customers to print invoices
sv-SE: Lägga till kundanteckning i faktura

en: Allow remote stylesheets and images
sv-SE: Tillåt fjärrformatmallar och bilder

en: Allows customers to print the invoice from the specified pages.
sv-SE: Tillåter kunder att skriva ut fakturan från de angivna sidorna.

en: Allows guest checkout
sv-SE: Tillåter gästutcheckning

en: Already tried the free %s WebToffee mPDF addon %s.
sv-SE: Har redan testat gratis %s WebToffee mPDF -tillägget %s.

en: Alter additional item meta
sv-SE: Ändra meta för ytterligare objekt

en: Alter barcode information
sv-SE: Ändra streckkodsinformation

en: Alter billing address
sv-SE: Fakturaadress

en: Alter dispatch date
sv-SE: Ändra leveransdatum

en: Alter fee
sv-SE: Ändra avgift

en: Alter formated item price. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra formaterat artikelpris. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter formated item total. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra formaterad artikelsumma. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter formated subtotal
sv-SE: Ändra formaterad delsumma

en: Alter invoice date
sv-SE: Ändra fakturadatum

en: Alter item price
sv-SE: Ändra artikelpris

en: Alter item price format
sv-SE: Ändra artikelprisformat

en: Alter item price. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra artikelpris. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter item quantity
sv-SE: Ändra artikelkvantitet

en: Alter item quantity in package documents
sv-SE: Ändra artikelkvantitet i paketdokument

en: Alter item quantity in product table (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
sv-SE: Ändra artikelkvantitet i produkttabellen (fungerar endast med packlista, fraktetikett och följesedel)

en: Alter item quantity. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra artikelkvantitet. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter item total
sv-SE: Ändra artikelsumman

en: Alter item total format
sv-SE: Ändra artikelns totala format

en: Alter item total in package documents
sv-SE: Ändra artikelsumman i paketdokument

en: Alter item total in product table (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
sv-SE: Ändra artikelsumman i produkttabellen (fungerar endast med packlista, fraktetikett och följesedel)

en: Alter item total. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra artikelsumman. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter order date
sv-SE: Ändra beställningsdatum

en: Alter product name
sv-SE: Ändra produktnamn

en: Alter product name in product (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
sv-SE: Ändra produktnamn i produkten (fungerar endast med packlista, fraktetikett och följesedel)

en: Alter product name. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra produktnamn. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter product table column
sv-SE: Ändra produkttabellkolumn

en: Alter product table column in package documents
sv-SE: Ändra produkttabellkolumnen i paketdokument

en: Alter product table column. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Ändra produkttabellkolumn. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: Alter product table column. (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
sv-SE: Ändra produkttabellkolumn. (Fungerar endast med packlista, fraktetikett och följesedel)

en: Alter product table head.(Add, remove, change order)
sv-SE: Ändra produkttabellhuvud.(Lägg till, ta bort, ändra ordning)

en: Alter product table head.(Add,remove, change the order)
sv-SE: Ändra produktbordshuvud.(Lägg till, ta bort, ändra ordning)

en: Alter shipping address
sv-SE: Ändra leveransadress

en: Alter shipping from address
sv-SE: Ändra frakt från adress

en: Alter shipping method
sv-SE: Ändra fraktsätt

en: Alter subtotal
sv-SE: Ändra delsumma

en: Alter subtotal format
sv-SE: Ändra delsummaformat

en: Alter template HTML before printing
sv-SE: Ändra mall HTML innan du skriver ut

en: Alter template HTML before printing.
sv-SE: Ändra mall HTML innan du skriver ut.

en: Alter the footer data
sv-SE: Ändra sidfotsdata

en: Alter the footer data.
sv-SE: Ändra sidfotsdata.

en: Alter the product name in package documents
sv-SE: Ändra produktnamnet i förpackningsdokumenten

en: Alter the settings array
sv-SE: Ändra inställningarna

en: Alter the variation data.
sv-SE: Ändra variationsdata.

en: Alter total fee
sv-SE: Ändra total avgift

en: Alter total price
sv-SE: Ändra totalpris

en: Alter total price in words
sv-SE: Ändra totalpris i ord

en: Angle
sv-SE: Vinkel

en: Assign QR code to all of invoices generated for the orders in your store
sv-SE: Tilldela QR-kod till alla fakturor som genereras för beställningarna i din butik

en: Assign QR codes to all generated invoices
sv-SE: Ta bort alla genererade fakturanummer

en: Assign different types of info in your QR code, including:
sv-SE: Tilldela olika typer av information i din QR-kod, inklusive:

en: Assits in GDPR (RGPD, DSVGO), LGPD, CNIL, POPIA, and CCPA
sv-SE: Assits i GDPR (RGPD, DSVGO), LGPD, CNIL, POPIA och CCPA

en: Attach document to order email
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Attach documents to selected order status emails
sv-SE: Bifoga dokument till valda e-postmeddelanden om beställningsstatus

en: Attach invoice PDF to admin email
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Attach invoice PDF to order emails
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Attach invoice pdf in WooCommerce Email
sv-SE: Bifoga faktura pdf i WooCommerce e-post

en: Attach invoice pdf in customer email
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Attach proforma invoice PDF to order emails
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Attach sales terms
sv-SE: Bifoga försäljningsvillkor

en: Attach special notes with proforma invoices
sv-SE: Bifoga speciallappar med proformafakturor

en: Attach transport & sales terms
sv-SE: Bifoga transport- & försäljningsvillkor

en: Attach transport terms
sv-SE: Bifoga transportvillkor

en: Auto reset sequence per month/year etc
sv-SE: Automatisk återställningssekvens per månad/år etc

en: Auto-generate invoices, packing slips, and credit notes
sv-SE: Generera automatiskt fakturor, följesedlar och kreditnotor

en: Automate invoice creation
sv-SE: Ändra fakturadatum

en: Automatic cleanup
sv-SE: Automatisk sanering

en: Automatic email alerts for admin & users
sv-SE: Automatiska e-postvarningar för administratörer och användare

en: Automatically add products
sv-SE: Lägg till produkter automatiskt

en: Automatically attach packing slip with order email
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Automatically block cookies/script
sv-SE: Blockera automatiskt cookies/skript

en: Automatically create invoice based on order status
sv-SE: Skapa automatiskt faktura baserat på orderstatus

en: Automatically creates invoices for selected order statuses.
sv-SE: Skapar fakturor för valda orderstatus.

en: Automatically email picklists based on order status
sv-SE: E-posta plocklistor automatiskt baserat på orderstatus

en: Automatically generate professional WooCommerce order-related documents for all your orders
sv-SE: Generera automatiskt professionella WooCommerce-orderrelaterade dokument för alla dina beställningar

en: Automatically generate suggestions based on order history
sv-SE: Generera automatiskt förslag baserat på orderhistorik

en: Automatically send quotes to users
sv-SE: Skicka offerter till användare automatiskt

en: Back
sv-SE: Tillbaka

en: Barcode
sv-SE: Streckkod

en: Based on order number
sv-SE: Ange beställningsnummer

en: Basic - 0
sv-SE: Grundläggande - 0

en: Basic - 1
sv-SE: Grundläggande - 1

en: Before using this tool, please make sure you followed the steps described in this article %1$s how to reset/delete existing invoice numbers%2$s.
sv-SE: Innan du använder det här verktyget, se till att du följt stegen som beskrivs i den här artikeln %1$shur du återställer/tar bort befintliga fakturanummer%2$s.

en: Better with transparent PNG images
sv-SE: Bättre med transparenta PNG-bilder

en: Bill to
sv-SE: Skicka till

en: Billing Address
sv-SE: Fakturaadress

en: Billing Address:
sv-SE: Fakturaadress:

en: Billing address
sv-SE: Faktureringsadress

en: Bold
sv-SE: Fett

en: Bolder
sv-SE: Djärvare

en: Border radius
sv-SE: Kantradie

en: Border width
sv-SE: Gränsbredd

en: Box name
sv-SE: Lådans namn

en: Built-in label templates
sv-SE: Namnlös mall

en: Built-in templates to personalize packing slip
sv-SE: Inbyggda mallar för att anpassa följesedeln

en: Bulk generate coupons
sv-SE: Massgenerera kuponger

en: Bulk print address labels
sv-SE: Adressetikett

en: Bulk print picklists from the admin order page
sv-SE: Massutskrift av alla dokument från beställningssidan

en: Bulk print shipping labels
sv-SE: Skriv ut fraktetikett

en: Buyer name
sv-SE: Köparens namn

en: Cancel
sv-SE: Annullera

en: Cannot close this banner
sv-SE: Det går inte att stänga denna banner

en: Capture the authorized payment later
sv-SE: Fånga den auktoriserade betalningen senare

en: Cart Discount
sv-SE: Varukorgsrabatt

en: Cart abandonment coupons
sv-SE: Kuponger för att lämna vagnen

en: Cart discount
sv-SE: Varukorgsrabatt

en: Category wise template listing
sv-SE: Skapa ny mall

en: Caution: Settings here are only for advanced users.
sv-SE: Varning: Inställningarna här är endast för avancerade användare.

en: Center
sv-SE: Centrera

en: Change address label layout
sv-SE: Ändra layout

en: Change color, text, background, border & more
sv-SE: Ändra färg, text, bakgrund, kant och mer

en: Change document number format & length
sv-SE: Fakturanummer format

en: Change layout
sv-SE: Ändra layout

en: Checkout Premium
sv-SE: UPPGRADERA TILL PREMIUM

en: Choose a country&hellip;
sv-SE: Välj ett land&hellip;

en: Choose a layout.
sv-SE: Välj en layout.

en: Choose date
sv-SE: Välj datum

en: Choose email classes
sv-SE: Välj e-postklasser

en: Choose emails for invoice attachment
sv-SE: Välj e-postmeddelanden för fakturabilaga

en: Choose order status
sv-SE: Välj orderstatus

en: Choose the order emails to which you'd like to attach invoices for your customers
sv-SE: Välj de beställningsmail som du vill bifoga fakturor till dina kunder till

en: City
sv-SE: Stad

en: Classic
sv-SE: Klassisk

en: Click here to add Company logo
sv-SE: Klicka här för att lägga till företagslogotyp

en: Click here to add Company name
sv-SE: Klicka här för att lägga till företagsnamn

en: Click here to add From address
sv-SE: Klicka här för att lägga till Från adress

en: Click here to add Signature
sv-SE: Klicka här för att lägga till signatur

en: Click to append with existing data
sv-SE: Klicka för att lägga till med befintlig data

en: Click to view predefined templates.
sv-SE: Klicka för att visa fördefinierade mallar.

en: Close
sv-SE: Stäng

en: Code
sv-SE: Kod

en: Code Copied
sv-SE: Koden kopierades

en: Collect payments with a payment link on the invoice
sv-SE: Samla in betalningar med en betalningslänk på fakturan

en: Color
sv-SE: Färg

en: Combine with the existing templates
sv-SE: Skapa ny mall

en: Company Logo
sv-SE: Företagslogotyp

en: Company Logo / Name
sv-SE: Företagets logotyp/namn

en: Company Name
sv-SE: Företagsnamn

en: Company Tax ID
sv-SE: Företagsnamn

en: Company details
sv-SE: Företagsinformation

en: Company logo
sv-SE: Bolagets logo

en: Company name
sv-SE: Företagsnamn

en: Company name font size
sv-SE: Företagets teckenstorlek

en: Compatible with WPML
sv-SE: Kompatibel med WPML

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slip & Credit Note (Premium)
sv-SE: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, packsedel, följesedlar och fraktetikett (gratis- och proversioner)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slip & Credit Note (Pro)
sv-SE: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, packsedel, följesedlar och fraktetikett (gratis- och proversioner)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slips, Delivery Notes, and Shipping Label (Free and Pro versions)
sv-SE: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, packsedel, följesedlar och fraktetikett (gratis- och proversioner)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes, and Shipping Labels (Free)
sv-SE: Kompatibel med WooCommerce PDF-faktura, packsedel, följesedlar och fraktetikett (gratis- och proversioner)

en: Compatible with major 3rd-party plugins
sv-SE: Verifierad kompatibilitet med större plugins

en: Complete the invoice number format to suit your requirements
sv-SE: Fyll i fakturanummerformatet för att passa dina krav

en: Configure the general settings required for the delivery note.
sv-SE: Konfigurera de allmänna inställningar som krävs för fakturan.

en: Configure the general settings required for the dispatch label.
sv-SE: Konfigurera de allmänna inställningar som krävs för fraktetiketten.

en: Configure the general settings required for the invoice.
sv-SE: Konfigurera de allmänna inställningar som krävs för fakturan.

en: Configure the general settings required for the packing slip.
sv-SE: Konfigurera de allmänna inställningar som krävs för fakturan.

en: Configure the general settings required for the shipping label.
sv-SE: Konfigurera de allmänna inställningar som krävs för fraktetiketten.

en: Contact Number
sv-SE: Kontakttelefon

en: Contact Us
sv-SE: Kontakta oss

en: Contact number
sv-SE: Telefonnummer

en: Copied
sv-SE: Kopierad

en: Copy
sv-SE: Kopiera

en: Copy Code
sv-SE: Kopiera kod

en: Could you tell us a bit more?
sv-SE: Kan du berätta lite mer för oss?

en: Could you tell us more about that feature?
sv-SE: Kan du berätta mer om den funktionen?

en: Country/State
sv-SE: Land / stat

en: Coupon Used
sv-SE: Kupong

en: Coupon embeds
sv-SE: Kupong

en: Coupon info
sv-SE: Kuponginfo

en: Coupons based on past purchases
sv-SE: Kuponger baserade på tidigare köp

en: Create QR code coupons
sv-SE: Skapa QR-kodkuponger

en: Create QR code that reads order or invoice number
sv-SE: Använd ordernummer som fakturanummer

en: Create a cookie consent banner
sv-SE: Skapa en samtyckesbanner för cookies

en: Create a new template or edit an existing template.
sv-SE: Skapa en ny mall eller redigera en befintlig mall.

en: Create and offer sign-up discount coupons
sv-SE: Skapa och erbjuda rabattkuponger för registrering

en: Create and run successful promotional campaigns with the best tools for WooCommerce
sv-SE: Skapa och kör framgångsrika reklamkampanjer med de bästa verktygen för WooCommerce

en: Create attractive gift cards
sv-SE: Skapa attraktiva presentkort

en: Create cookie policy
sv-SE: Skapa cookiepolicy

en: Create delivery notes, shipping & dispatch labels
sv-SE: Lägga till kundanteckning i dispatch-etikett

en: Create new
sv-SE: Skapa ny

en: Create new template
sv-SE: Skapa ny mall

en: Create or customize picklist templates
sv-SE: Fraktetikettstorlek

en: Create proforma invoice automatically for selected order statuses
sv-SE: Skapa proformafaktura automatiskt för valda orderstatus

en: Create proforma invoices automatically
sv-SE: Skapa faktura automatiskt

en: Create simple & variable subscriptions
sv-SE: Skapa enkla och varierande abonnemang

en: Create unlimited gift cards
sv-SE: Skapa obegränsade presentkort

en: Create users on order import
sv-SE: Ange beställningsnummer

en: Create your unique invoice numbering system
sv-SE: Skapa ditt unika fakturanummersystem

en: Credit note
sv-SE: Kreditfaktura

en: Creditnote number format
sv-SE: Fakturanummer format

en: Cross-platform compatibility
sv-SE: WPML-kompatibilitet

en: Custom
sv-SE: Anpassad

en: Custom (Pro version)
sv-SE: Pro-versionen

en: Custom PDF name prefix
sv-SE: Anpassat PDF -namnprefix

en: Custom details, as below:
sv-SE: Anpassade detaljer, enligt nedan:

en: Custom footer
sv-SE: Anpassad sidfot

en: Custom invoice date
sv-SE: Ändra fakturadatum

en: Custom logo for invoice
sv-SE: Anpassad logotyp för faktura

en: Custom number
sv-SE: Anpassad nummerserie

en: Custom number series
sv-SE: Anpassad nummerserie

en: Custom sequence for free orders
sv-SE: Anpassad sekvens för gratisbeställningar

en: Customer Note
sv-SE: Kundanteckning

en: Customer Note:
sv-SE: Kundanteckning:

en: Customer note
sv-SE: Kundanteckning

en: Customer note:
sv-SE: Kundanteckning:

en: Customizable countdown sales banner
sv-SE: Anpassningsbar nedräkningsförsäljningsbanner

en: Customizable tax items, tax fields (SSN, VAT, etc.)
sv-SE: Stödjer kassa, beställning & produktmetafält (SSN, moms, etc.).

en: Customize
sv-SE: Anpassa

en: Customize Pay Later option display
sv-SE: Anpassa visningen av alternativet Betala senare

en: Customize and send emails to new users on import
sv-SE: Anpassa och skicka e-postmeddelanden till nya användare vid import

en: Customize cookie banner
sv-SE: Ändra fakturadatum

en: Customize document layout & properties
sv-SE: Anpassa dokumentlayout och egenskaper

en: Customize individual elements using block editors
sv-SE: Anpassa enskilda element med blockredigerare

en: Customize invoice PDF name format
sv-SE: Fakturanummer format

en: Customize label sizes
sv-SE: Fraktetikettstorlek

en: Customize layout elements & properties
sv-SE: Anpassa layoutelement och egenskaper

en: Customize layout properties
sv-SE: Anpassa layoutegenskaper

en: Customize shipping label size
sv-SE: Fraktetikettstorlek

en: Customize the display of the recommended products
sv-SE: Anpassa visningen av de rekommenderade produkterna

en: Customize the title, button, and label texts
sv-SE: Anpassa titel, knapp och etiketttexter

en: Customizer for WooCommerce PDF Invoices
sv-SE: Proformafaktura

en: Customizer for WooCommerce PDF Invoices Plugin
sv-SE: Customizer för WooCommerce PDF Invoices Plugin

en: Customizer module is not active.
sv-SE: Anpassningsmodulen är inte aktiv.

en: Dashed
sv-SE: Streckad

en: Data Import & Export
sv-SE: Dataimport och export

en: Date format strings
sv-SE: Datumformat

en: Date formats
sv-SE: Datumformat

en: Date suffix in order numbers
sv-SE: Ange beställningsnummer

en: Date:
sv-SE: Datum:

en: Debug
sv-SE: Debugg

en: Delete
sv-SE: Radera

en: Delete all generated invoice numbers
sv-SE: Ta bort alla genererade fakturanummer

en: Delete all the settings made by this plugin
sv-SE: Ta bort alla inställningar som gjorts av detta plugin

en: Delivery note
sv-SE: Ordermeddelande

en: Department/Business unit/Sender name
sv-SE: Avdelning / affärsenhet / avsändare

en: Description
sv-SE: Beskrivning

en: Developed by
sv-SE: Utvecklad av

en: Disable guest users from asking for quote
sv-SE: Inaktivera gästanvändare från att begära offert

en: Dispatch Date:
sv-SE: Försändelsedatum:

en: Dispatch Label
sv-SE: Avsändningsetikett

en: Dispatch Label 1
sv-SE: Avsändningsetikett 1

en: Dispatch label
sv-SE: Avsändningsetikett

en: Display
sv-SE: Visa

en: Display currency code
sv-SE: Visa valutakod

en: Display free line items in the invoice
sv-SE: Visa gratis rader i fakturan

en: Display free line items on invoice
sv-SE: Visa gratis rader i fakturan

en: Display options for bundled products
sv-SE: Visa pris i produkttabellen

en: Display recommended products on the product pages
sv-SE: Visa pris i produkttabellen

en: Display state name
sv-SE: Visa tillståndsnamn

en: Display the total number of items on label
sv-SE: Visa gratis rader i fakturan

en: Displays customer`s VAT number saved in the order details by third-party plugins in this document. Supported meta keys are
sv-SE: Visar kundens momsnummer som sparats i beställningsinformationen av tredjeparts plugins i detta dokument. Meta-nycklar som stöds är

en: Displays the currently chosen document template with provisions to modify.
sv-SE: Visar den valda dokumentmallen med bestämmelser som ska ändras.

en: Do not reset the templates
sv-SE: Skapa ny mall

en: Do not show again
sv-SE: Visa inte igen

en: Document
sv-SE: Dokument

en: Document customizer
sv-SE: Dokument titel

en: Document details
sv-SE: Dokumentinformation

en: Document title
sv-SE: Dokument titel

en: Documentation
sv-SE: Dokumentation

en: Documents
sv-SE: Dokument

en: Dotted
sv-SE: Prickad

en: Download
sv-SE: Ladda ner

en: Download Invoice
sv-SE: Ladda ned faktura

en: Download Invoices
sv-SE: Ladda ner fakturor

en: Download Packing slip
sv-SE: Ladda ner paketet

en: Download invoice
sv-SE: Ladda ned faktura

en: Drag-and-drop easy customization
sv-SE: Dra och släpp enkel anpassning

en: E-commerce Promotions
sv-SE: E-handelskampanjer

en: Easy button and form customization
sv-SE: Enkel anpassning av knappar och formulär

en: Easy invoice layout customization
sv-SE: Enkel anpassning av fakturalayout

en: Edit
sv-SE: Redigera

en: Email
sv-SE: E-post

en: Email Field
sv-SE: E-postfält

en: Email customers on order status change
sv-SE: Maila kunder om orderstatusändring

en: Email gift cards to customers
sv-SE: E-posta presentkort till kunder

en: Email:
sv-SE: E-post:

en: Empty order
sv-SE: Tom order

en: Enable Invoice
sv-SE: Aktivera faktura

en: Enable RTL support
sv-SE: Aktivera RTL-support

en: Enable a common print button for
sv-SE: Aktivera en vanlig utskriftsknapp för

en: Enable additional currency font support
sv-SE: Aktivera ytterligare stöd för valutateckensnitt

en: Enable customers to Pay Later at checkout
sv-SE: Gör det möjligt för kunder att betala senare i kassan

en: Enable customers to print invoices & packing slips
sv-SE: Lägga till kundanteckning i packlista

en: Enable customers to print the documents from order emails
sv-SE: Gör det möjligt för kunder att skriva ut dokumenten från beställningsmail

en: Enable dedicated print buttons for
sv-SE: Aktivera dedikerade utskriftsknappar för

en: Enable quotation request for selected products
sv-SE: Visa pris i produkttabellen

en: Enable to apply the most recent settings to previous order invoices. This will match the previous invoices with the upcoming invoices.Changing the company address, name or any other settings in the future may overwrite previously created invoices with the most up-to-date information.
sv-SE: Aktivera för att tillämpa de senaste inställningarna på tidigare orderfakturor. Detta kommer att matcha de tidigare fakturorna med de kommande fakturorna. Ändring av företagets adress, namn eller andra inställningar i framtiden kan skriva över tidigare skapade fakturor med den mest uppdaterade informationen.

en: Enable to attach invoice PDF to the new order email notification
sv-SE: Bifoga fakturapdf i beställnings-e-post

en: Enable to create invoice for orders generated before plugin installation
sv-SE: Aktivera för att skapa faktura för beställningar som genererats före installation av plugin

en: Enable to create invoices for free orders
sv-SE: Aktivera för att skapa fakturor för gratisordrar.

en: Enable to create invoices for free orders.
sv-SE: Aktivera för att skapa fakturor för gratisordrar.

en: Enable to have a preview of the document before the print is initiated
sv-SE: Aktivera för att få en förhandsgranskning av dokumentet innan utskriften påbörjas

en: Enable to print, download, and mail invoices.
sv-SE: Aktivera för att skriva ut, ladda ner och posta fakturor.

en: Enable to show currency code instead of currency symbol
sv-SE: Aktivera för att visa valutakod istället för valutasymbol

en: Enable to show state name in addresses
sv-SE: Aktivera för att visa statens namn i adresser

en: Enable to use additional font library to support the currency symbol in pdf
sv-SE: Aktivera för att använda ytterligare teckensnittsbibliotek för att stödja valutasymbolen i pdf

en: End
sv-SE: Slut

en: Ensure security with base64 & URI printing
sv-SE: Säkerställ säkerhet med base64 & URI-utskrift

en: Enter a name for your template
sv-SE: Ange ett namn på din mall

en: Error
sv-SE: Fel

en: Error uploading the file
sv-SE: Det gick inte att ladda upp filen

en: Error.
sv-SE: Fel.

en: Error:
sv-SE: Fel:

en: Error: Empty JSON file
sv-SE: Fel: Tom JSON-fil

en: Error: Invalid JSON data
sv-SE: Fel: Ogiltig JSON-data

en: Example Code
sv-SE: Exempel på kod

en: Exclude out-of-stock products
sv-SE: Uteslut produkter som inte finns i lager

en: Exclude specific products
sv-SE: Uteslut specifika produkter

en: Exclude virtual items from picklists
sv-SE: Uteslut virtuella objekt från vallistor

en: Exclude virtual products from picklists
sv-SE: Uteslut virtuella produkter från vallistor

en: Explicit/Implicit consent
sv-SE: Uttryckligt/implicit samtycke

en: Export
sv-SE: Exportera

en: Export and import custom fields and third-party plugin fields
sv-SE: Exportera och importera anpassade fält och plugin-fält från tredje part

en: Export product images in a separate zip file
sv-SE: Exportera produktbilder i en separat zip-fil

en: Export settings (JSON)
sv-SE: Exportinställningar (JSON)

en: Export to FTP/SFTP
sv-SE: Exportera till FTP/SFTP

en: Extensions
sv-SE: Tillägg

en: Extra Details
sv-SE: Extra detaljer

en: Extra detail font size
sv-SE: Extra detalj teckenstorlek

en: Fast and Superior Support
sv-SE: Snabb och överlägsen support

en: Features
sv-SE: Funktioner

en: Fee
sv-SE: Avgift

en: Field Name
sv-SE: Fältnamn

en: File path
sv-SE: Sökväg

en: Filter by user role, email, date, etc
sv-SE: Filtrera efter användarroll, e-post, datum, etc

en: Filter export by products, order status, email, date, etc
sv-SE: Filtrera export efter produkter, orderstatus, e-post, datum, etc

en: Filter products based on product type
sv-SE: Filtrera produkter baserat på produkttyp

en: Filters
sv-SE: Filter

en: Finish setup
sv-SE: Slutför installationen

en: Fit multiple shipping labels on a single page
sv-SE: Lägg till sidfot i fraktetikett

en: Fixed and custom gift card amounts
sv-SE: Fasta och anpassade presentkortsbelopp

en: Font size
sv-SE: Teckenstorlek

en: Footer
sv-SE: Sidfot

en: For better RTL integration in PDF documents, please use our
sv-SE: För bättre RTL-integrering i PDF-dokument, använd vår

en: For better performances
sv-SE: För bättre prestationer

en: Fragile
sv-SE: Ömtålig

en: Free
sv-SE: Gratis

en: Free shipping
sv-SE: Fri frakt

en: Free version
sv-SE: Pro-versionen

en: Free vs Premium
sv-SE: Gratis vs Premium

en: Free!
sv-SE: Gratis!

en: Frequently Bought Together for WooCommerce
sv-SE: Sekventiellt ordernummer för WooCommerce

en: From
sv-SE: Från

en: From Address
sv-SE: Från adress

en: From Address:
sv-SE: Från adress:

en: From address
sv-SE: Från adressen

en: From left
sv-SE: Från vänster

en: From top
sv-SE: Från toppen

en: From:
sv-SE: Från:

en: Full Page
sv-SE: Helskärm

en: Full page
sv-SE: Helskärm

en: GDPR Cookie Consent Plugin (CCPA Ready)
sv-SE: GDPR Cookie Consent (CCPA Ready)

en: General
sv-SE: Allmän

en: General Settings
sv-SE: Allmänna inställningar

en: Generate
sv-SE: Generera

en: Generate Billing Address labels
sv-SE: Fakturaadress

en: Generate From Address labels
sv-SE: Adressetikett

en: Generate Return Address labels
sv-SE: Adressetikett

en: Generate Shipping Address labels
sv-SE: Leveransadress

en: Generate WooCommerce product feeds for Google Shopping, Facebook Shop, and Instagram Shop
sv-SE: Generera WooCommerce-produktflöden för Google Shopping, Facebook Shop och Instagram Shop

en: Generate address labels
sv-SE: Adressetikett

en: Generate custom coupon URLs
sv-SE: Generera anpassade kupongadresser

en: Generate custom-sized shipping labels
sv-SE: Fraktetikettstorlek

en: Generate dispatch labels and delivery notes
sv-SE: Skapa leveransetiketter och följesedlar

en: Generate gift cards based on order status
sv-SE: Generera presentkort baserat på orderstatus

en: Generate invoices and credits notes
sv-SE: Skapa fakturor för gratisordrar

en: Generate invoices for existing orders
sv-SE: Skapa fakturor för gratisordrar

en: Generate invoices for free orders
sv-SE: Skapa fakturor för gratisordrar

en: Generate invoices for old orders
sv-SE: Skapa fakturor för gamla beställningar

en: Generate packing slips and credit notes
sv-SE: Skapa följesedlar och kreditnotor

en: Generate picklists
sv-SE: Skapa vallistor

en: Generate shipping labels and delivery notes
sv-SE: Leveransadress

en: Generate shipping labels and dispatch labels
sv-SE: Leveransadress

en: Generate ‘Shipping Address’, ‘Billing Address’, ‘From Address’, and ‘Return Address’ labels
sv-SE: Skapa etiketter "Leveransadress", "Faktureringsadress", "Från adress" och "Returadress"

en: Generating
sv-SE: Alstrande

en: Get Add-on
sv-SE: Hämta tillägg

en: Get Help with Ensuring Compliance to Major Privacy Laws for Your WordPress Website - GDPR, CCPA, LGPD, CNIL, and More.
sv-SE: Få hjälp med att säkerställa efterlevnad av viktiga integritetslagar för din WordPress-webbplats - GDPR, CCPA, LGPD, CNIL och mer.

en: Get Plugin
sv-SE: Hämta tillägg

en: Get advanced features for your
sv-SE: Få avancerade funktioner för din

en: Give away product coupons
sv-SE: Ge bort produktkuponger

en: Go to plugins page
sv-SE: Gå till plugins-sidan

en: Go to support
sv-SE: Gå till support

en: Google local product inventory feed
sv-SE: Googles lagerflöde för lokala produkter

en: Granular consent based on cookie categories
sv-SE: Granulärt samtycke baserat på cookiekategorier

en: Group products by 'Category'
sv-SE: Gruppera produkter efter "Kategori"

en: Group products by category
sv-SE: Gruppera produkter efter "Kategori"

en: Group products by ‘Category’
sv-SE: Gruppera produkter efter "Kategori"

en: Group products by ‘Order’
sv-SE: Gruppera produkter efter "Beställning"

en: Group products in picklist by order/category
sv-SE: Gruppera produkter i plocklista efter beställning/kategori

en: Header Color
sv-SE: Sidhuvud färg

en: Height
sv-SE: Höjd

en: Hello there! Let’s begin with the basics
sv-SE: Hej där! Låt oss börja med grunderna

en: Help Guide
sv-SE: Hjälpguide

en: Help Links
sv-SE: Hjälp Länkar

en: Help and Support
sv-SE: Hjälp och support

en: Hey, we at %1$s WebToffee %2$s would like to thank you for using %3$s %4$s %5$s. %6$s Less than a minute of your time will motivate us to keep doing what we do. We would really appreciate if you could take a moment to drop a quick review that motivate us to keep going.
sv-SE: Hej, vi på %1$s WebToffee %2$s vill tacka dig för att du använder %3$s %4$s %5$s. %6$s Mindre än en minut av din tid kommer att motivera oss att fortsätta göra det vi gör. Vi skulle verkligen uppskatta om du kunde ägna en stund åt att lämna en snabb recension som motiverar oss att fortsätta.

en: Hide prices and ‘add to cart’ button
sv-SE: Dölj priser och "lägg till i kundvagn"-knappen

en: Hide/Show received seal in invoice
sv-SE: Dölj/visa mottaget sigill på faktura

en: Hide/Show received seal in invoice.
sv-SE: Dölj/visa mottaget sigill på faktura.

en: I am unable to add customer VAT(or GSTIN or ABN or any other tax id etc)
sv-SE: Jag kan inte lägga till kundmoms (eller GSTIN eller ABN eller något annat skattenummer etc)

en: I couldn't understand how to make it work
sv-SE: Jag kunde inte förstå hur man får det att fungera

en: I found a better plugin
sv-SE: Jag hittade ett bättre tillägg

en: I rather wouldn't say
sv-SE: Jag vill inte delge den informationen

en: INVOICE
sv-SE: FAKTURA

en: If left blank, default to the logo from General settings. Ensure to select company logo from ‘Invoice > Customize > Company Logo’ to reflect on the invoice. Recommended size is 150×50px.
sv-SE: Om det lämnas tomt, standardiseras logotypen från Allmänna inställningar. Se till att välja företagslogotyp från "Faktura> Anpassa> Företagslogotyp" för att reflektera över fakturan. Rekommenderad storlek är 150x50px.

en: If the order number is
sv-SE: Om ordernumret är

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
sv-SE: Om du har en stund, vänligen meddela oss varför du inaktiverar:

en: Image
sv-SE: Bild

en: Image Signature
sv-SE: Bildsignatur

en: Image label
sv-SE: Bildetikett

en: Image text align
sv-SE: Bildtextjustering

en: Import
sv-SE: Importera

en: Import & export custom fields and values
sv-SE: Importera och exportera anpassade fält och värden

en: Import Export Suite for WooCommerce
sv-SE: Ladda från WooCommerce

en: Import and export coupons
sv-SE: Importera och exportera kuponger

en: Import from URL, Google Sheets, FTP/SFTP
sv-SE: Importera från URL, Google Sheets, FTP/SFTP

en: Import settings (JSON)
sv-SE: Importinställningar (JSON)

en: Import/export Products, Orders, Subscriptions, Coupons, Customers, WordPress Users, Categories & Tags, Reviews
sv-SE: Importera/exportera produkter, beställningar, prenumerationer, kuponger, kunder, WordPress-användare, kategorier och taggar, recensioner

en: Imported successfully
sv-SE: Importerades utan problem

en: Importing the file will delete all the settings and replace with data from chosen file
sv-SE: Genom att importera filen raderas alla inställningar och ersätts med data från den valda filen

en: In minutes. Eg: 1440 for 1 day. Minimum value is 1440
sv-SE: På några minuter. T.ex.: 1440 för 1 dag. Minsta värde är 1440

en: Include free(priced as 0) line items in the invoice
sv-SE: Visa gratis rader i fakturan

en: Include or exclude specific categories
sv-SE: Inkludera eller exkludera specifika kategorier

en: Include product image
sv-SE: Inkludera produktbild

en: Include product image in delivery note
sv-SE: Inkludera produktbild

en: Include the package number & box names on the label
sv-SE: Inkludera paketnummer och kartongnamn på etiketten

en: Incorrect file
sv-SE: Felaktig fil

en: Increment sequence in custom series
sv-SE: Öka sekvensen i anpassade serier

en: Input a custom prefix for ‘PDF name format’ that will appear at the beginning of the name. Defaulted to ‘Invoice_’.
sv-SE: Ange ett anpassat prefix för "PDF -namnformat" som visas i början av namnet. Standard till "Faktura_".

en: Instruction
sv-SE: Instruktioner

en: Interval
sv-SE: Intervall

en: Invalid access key and mail id
sv-SE: Ogiltig åtkomstnyckel och e-post-id

en: Invalid order id
sv-SE: Ogiltigt order-id.

en: Invoice
sv-SE: Faktura

en: Invoice > Customize > Company Logo / Name
sv-SE: Företagets logotyp/namn

en: Invoice Date
sv-SE: Fakturadatum

en: Invoice Date:
sv-SE: Fakturadatum:

en: Invoice Generation In Progress
sv-SE: Fakturagenerering pågår

en: Invoice No.:
sv-SE: Faktura nr.:

en: Invoice No:
sv-SE: Faktura nr:

en: Invoice Number
sv-SE: Fakturanummer

en: Invoice date
sv-SE: Fakturadatum

en: Invoice date:
sv-SE: Fakturadatum:

en: Invoice details
sv-SE: Fakturainformation

en: Invoice in PDF format will be attached with the order email for chosen order statuses.
sv-SE: Faktura i PDF-format bifogas beställningsmailet för valda orderstatus.

en: Invoice no:
sv-SE: Faktura nr:

en: Invoice number
sv-SE: Fakturanummer

en: Invoice number format
sv-SE: Fakturanummer format

en: Invoice number length
sv-SE: Fakturanummerlängd

en: Invoice numbers are getting generated in the background. This process may take a little while, so please be patient.
sv-SE: Fakturanummer genereras i bakgrunden. Denna process kan ta lite tid, så ha tålamod.

en: Invoice setup successfully
sv-SE: Fakturakonfigurationen lyckades

en: Invoice total
sv-SE: Faktura totalt

en: Invoice total tax
sv-SE: Fakturera total skatt

en: Invoice/Packing
sv-SE: Faktura / förpackning

en: Invoiced date
sv-SE: Fakturadatum

en: Invoices, Packing Slips and Credit Notes Module
sv-SE: WooCommerce PDF-fakturor, paket, fraktbrev och fraktetiketter

en: Invoices, Packing slips and Credit notes
sv-SE: WooCommerce PDF-fakturor, paket, fraktbrev och fraktetiketter

en: It seems the products in this order were removed, we cannot proceed this actoin now.
sv-SE: Det verkar som om produkterna i den här beställningen har tagits bort, vi kan inte fortsätta med detta nu.

en: It seems this order is not yours
sv-SE: Det verkar som om den här beställningen inte är din

en: It seems this order is not yours.
sv-SE: Det verkar som om den här beställningen inte är din.

en: Item with same meta key already exists
sv-SE: Artikel med samma metanyckel finns redan

en: Keep dry
sv-SE: Håll torrt

en: Key in your company name.
sv-SE: Skriv in ditt företagsnamn.

en: Knock, Knock!
sv-SE: Knack, Knack!

en: Label
sv-SE: Etikett

en: Language support issues
sv-SE: Språksupportfrågor

en: Last imported on:
sv-SE: Senast importerad den:

en: Last updated on:
sv-SE: Senast uppdaterad den:

en: Left
sv-SE: Vänster

en: Lighter
sv-SE: Lättare

en: Lightning-fast printing
sv-SE: Blixtsnabb utskrift

en: Limit spams with reCAPTCHA
sv-SE: Begränsa spam med reCAPTCHA

en: Line height
sv-SE: 行高

en: Load from WooCommerce
sv-SE: Ladda från WooCommerce

en: Location based exclusion for banner
sv-SE: Platsbaserad uteslutning för banner

en: Log all Stripe transactions
sv-SE: Logga alla Stripe-transaktioner

en: Logged in users
sv-SE: Inloggade användare

en: Logo
sv-SE: Logotyp

en: Logo Height
sv-SE: Höjd på logotyp

en: Logo Width
sv-SE: Logotypens bredd

en: Lots of customization options like button style, position, etc
sv-SE: Massor av anpassningsalternativ som knappstil, position, etc

en: Maintains action history and debug logs
sv-SE: Underhåller åtgärdshistorik och felsökningsloggar

en: Manage user credit balance
sv-SE: Hantera användarkreditsaldo

en: Manual Signature
sv-SE: Manuell signatur

en: Manually create a bought-together list
sv-SE: Skapa en sammanköpt lista manuellt

en: Map categories on product level
sv-SE: Kartlägg kategorier på produktnivå

en: Mention the name of the plugin or meta key if any
sv-SE: Nämn namnet på plugin-programmet eller meta-nyckeln om någon

en: Meta Key
sv-SE: Meta Nyckel

en: Missing RTL/Unicode language(e.g Chinese, Arabic etc) support for PDF document.
sv-SE: Saknar RTL/Unicode -språk (t.ex. kinesiska, arabiska etc) för PDF -dokument.

en: Monitor payments using Stripe dashboard
sv-SE: Övervaka betalningar med hjälp av Stripes instrumentpanel

en: More order number templates
sv-SE: Skapa ny mall

en: Multilingual support
sv-SE: Flerspråkigt stöd

en: Multiple address label layouts
sv-SE: Namnlös mall

en: Multiple display formats for bundled products
sv-SE: Visa pris i produkttabellen

en: Multiple display options for bundle products
sv-SE: Flera visningsalternativ för paketprodukter

en: Multiple pre-built layouts
sv-SE: Namnlös mall

en: Multiple premium invoice templates to choose from
sv-SE: Flera premiumfakturamallar att välja mellan

en: Multiple product recommendation layouts
sv-SE: Namnlös mall

en: Multiple templates to personalize the document
sv-SE: Flera mallar för att anpassa dokumentet

en: Multiple templates to personalize the label
sv-SE: Flera mallar för att anpassa etiketten

en: My account - Order details page
sv-SE: Mitt konto - sida med beställningsdetaljer

en: My account - Order lists page
sv-SE: Mitt konto - Sidan med beställningslistor

en: My templates
sv-SE: Mina mallar

en: Name
sv-SE: Namn

en: Need a field to add the tax id on checkout page
sv-SE: Behöver ett fält för att lägga till skatte-ID på kassasidan

en: Next
sv-SE: Nästa

en: No
sv-SE: Nej

en: No files found.
sv-SE: Inga filer funna.

en: No modules
sv-SE: Inga moduler

en: No of Items
sv-SE: Antal objekt

en: No template found.
sv-SE: Ingen mall hittades.

en: No temporary file found
sv-SE: Ingen mall hittades.

en: None
sv-SE: Ingen

en: Not interested
sv-SE: Är inte intresserad

en: Note
sv-SE: Anteckning

en: Note:
sv-SE: Anteckning:

en: Offer store credits
sv-SE: Erbjud butikskrediter

en: Offers built-in label templates
sv-SE: Namnlös mall

en: Offers cloud printing of invoice PDFs using PrintNode
sv-SE: Erbjuder molnutskrift av faktura-PDF-filer med PrintNode

en: One or more order do not have invoice generated. Generate manually?
sv-SE: En eller flera beställningar har ingen faktura genererad. Skapa manuellt?

en: Opacity
sv-SE: Opacitet

en: Option to enable in-context checkout
sv-SE: Möjlighet att aktivera utcheckning i sammanhanget

en: Option to include/exclude tax to Invoice
sv-SE: Möjlighet att inkludera/exkludera skatt till faktura

en: Option to set up a specific PayPal locale
sv-SE: Möjlighet att ställa in en specifik PayPal-lokal

en: Order Date
sv-SE: Orderdatum

en: Order Date:
sv-SE: Orderdatum:

en: Order Details
sv-SE: Orderdetaljer

en: Order Discount
sv-SE: Order Rabatt

en: Order Meta
sv-SE: Beställ meta

en: Order No.:
sv-SE: Ordningsnummer.:

en: Order No:
sv-SE: Ordningsnummer:

en: Order Number
sv-SE: Ordernummer

en: Order date
sv-SE: Orderdatum

en: Order date:
sv-SE: Orderdatum:

en: Order discount
sv-SE: Rabatt på order

en: Order email
sv-SE: Beställningsmail

en: Order meta fields
sv-SE: Beställ metafält

en: Order no:
sv-SE: Ordningsnummer:

en: Order number
sv-SE: Ordernummer

en: Order number (default)
sv-SE: Ordernummer (standard)

en: Order, Coupon, Subscription Export Import for WooCommerce
sv-SE: Beställ XML -filexportimport för WooCommerce

en: Other
sv-SE: Annat

en: Others
sv-SE: Andra

en: Output
sv-SE: Utmatning

en: PDF Invoices
sv-SE: Skriv ut fakturor

en: PDF library
sv-SE: PDF-bibliotek

en: PDF name format
sv-SE: Datumformat

en: PREVIEW
sv-SE: FÖRHANDSGRANSKA

en: Package Number
sv-SE: Paketnummer

en: Packing slip
sv-SE: Följesedel

en: Partial and Full Refund of the order amount
sv-SE: Delvis och fullständig återbetalning av beställningsbeloppet

en: PayPal Express Checkout Payment Gateway for WooCommerce
sv-SE: PayPal Express Checkout Payment Gateway för WooCommerce

en: Payment & subscription
sv-SE: Betalning & prenumeration

en: Payment Method
sv-SE: Betalningsmetod

en: Payment Method:
sv-SE: Betalsätt:

en: Payment method
sv-SE: Betalningsmetod

en: Payment method:
sv-SE: Betalningsmetod:

en: Payment method:
sv-SE: Betalningsmetod:

en: Payment received stamp
sv-SE: Betalning mottagen stämpel

en: Phone No:
sv-SE: Telefon:

en: Phone no:
sv-SE: Telefon:

en: Phone number
sv-SE: Telefonnummer

en: Pick list
sv-SE: Plocklista

en: Pick lists
sv-SE: Plocklista

en: Picklist
sv-SE: Plocklista

en: Picklists Add-on
sv-SE: Plocklista

en: Please enter mandatory fields
sv-SE: Ange obligatoriska fält

en: Please enter name
sv-SE: Ange namn

en: Please enter order number
sv-SE: Ange beställningsnummer

en: Please fill the `from address` in the plugin's general settings.
sv-SE: Vänligen fyll i "från-adressen" i plugin-programmets allmänna inställningar.

en: Please save all data before leaving this page. All unsaved data will be lost. Are you sure?
sv-SE: Spara all information innan du lämnar den här sidan. Alla osparade data kommer att gå förlorade. Är du säker?

en: Please select json file
sv-SE: Ange namn

en: Please wait
sv-SE: Vänligen vänta

en: Plugin settings not available in my language
sv-SE: Insticksprograminställningar är inte tillgängliga på mitt språk

en: Postal code
sv-SE: Postnummer

en: Pre-built layout for documents
sv-SE: En mängd förbyggda mallar för varje dokument

en: Pre-built layouts
sv-SE: Förbyggda layouter

en: Pre-built layouts & customizable templates
sv-SE: Förbyggda layouter och anpassningsbara mallar

en: Pre-built layouts for documents
sv-SE: En mängd förbyggda mallar för varje dokument

en: Pre-built proforma invoice layouts
sv-SE: Proformafaktura

en: Premium Extensions
sv-SE: Premium-utökningar

en: Premium extensions
sv-SE: Premium-tillägg

en: Premium version
sv-SE: Premiumversion

en: Present
sv-SE: Närrvarande

en: Preview before printing
sv-SE: Förhandsgranska före utskrift

en: Preview documents before printing
sv-SE: Förhandsgranska före utskrift

en: Preview sample PDF
sv-SE: Förhandsgranska exempel på PDF

en: Price
sv-SE: Pris

en: Price label
sv-SE: Prisetikett

en: Price text align
sv-SE: Prisjustering av pris

en: Print
sv-SE: Skriv ut

en: Print Delivery note
sv-SE: Skriv ut leveransnot

en: Print Dispatch Label
sv-SE: Skriv ut avsändningsetikett

en: Print Invoice
sv-SE: Skriv ut faktura

en: Print Invoices
sv-SE: Skriv ut fakturor

en: Print PDF invoices for WooCommerce
sv-SE: Ladda från WooCommerce

en: Print Packing slip
sv-SE: Utskriftsförpackning

en: Print Shipping Label
sv-SE: Skriv ut fraktetikett

en: Print button access for
sv-SE: Skriv ut knappåtkomst för

en: Print invoice
sv-SE: Skriv ut faktura

en: Print/Download
sv-SE: Skriv ut / ladda ner

en: Print/Download Delivery note
sv-SE: Skriv ut / ladda ner leveransnot

en: Print/Download Dispatch Label
sv-SE: Skriv ut / ladda ner leveransetikett

en: Print/Download Invoice
sv-SE: Skriv ut / ladda ner faktura

en: Print/Download Packing slip
sv-SE: Skriv ut / ladda ner förpackningskort

en: Prints Packing List,Invoice,Delivery Note and Shipping Label.
sv-SE: Skriver ut packlista, faktura, följesedel och fraktetikett.

en: Privacy Policy
sv-SE: Integritetspolicy

en: Privacy compliance
sv-SE: Integritetspolicy

en: Pro Add-on
sv-SE: Pro-tillägg

en: Pro version
sv-SE: Pro-versionen

en: Pro-rate charges till first renewal
sv-SE: Proportionella avgifter fram till första förnyelse

en: Product
sv-SE: Produkt

en: Product Import Export Plugin For WooCommerce
sv-SE: Beställ XML -filexportimport för WooCommerce

en: Product Table
sv-SE: Produkttabell

en: Product attributes
sv-SE: Produktegenskaper

en: Product label
sv-SE: Produktmärkning

en: Product meta fields
sv-SE: Produktmetafält

en: Product text align
sv-SE: Produktens textjustering

en: Proforma Invoices Add-on
sv-SE: Proformafaktura

en: Proforma invoice
sv-SE: Proformafaktura

en: Proforma invoice number format
sv-SE: Fakturanummer format

en: Proforma invoices
sv-SE: Proformafakturor

en: Provide refunds to store credit
sv-SE: Ge återbetalningar till butikskredit

en: QR Code
sv-SE: QR kod

en: QR Code Addon for WooCommerce PDF Invoices
sv-SE: QR Code Addon för WooCommerce PDF-fakturor

en: QR code
sv-SE: QR kod

en: Qty label
sv-SE: Antal etiketter

en: Qty text align
sv-SE: Antal textjusteringar

en: Quantity
sv-SE: Kvantitet

en: Quick setup page to add & edit recommendations
sv-SE: Snabbinställningssida för att lägga till och redigera rekommendationer

en: RTL support for documents
sv-SE: Andra handlingar

en: Rate us now
sv-SE: Betygsätt oss nu

en: Recommended 128MB or more
sv-SE: Rekommenderad 128MB eller mer

en: Recommended for better performances
sv-SE: Rekommenderas för bättre prestanda

en: Recommended size is 150x50px.
sv-SE: Om det lämnas tomt, standardiseras logotypen från Allmänna inställningar. Se till att välja företagslogotyp från "Faktura> Anpassa> Företagslogotyp" för att reflektera över fakturan. Rekommenderad storlek är 150x50px.

en: Recommended size is 150×50px
sv-SE: Rekommenderad storlek är 150×50px

en: Recommended to compress PDF documents
sv-SE: Rekommenderas för att komprimera PDF-dokument

en: Recommended, will use fallback functions
sv-SE: Rekommenderas, kommer att använda reservfunktioner

en: Refer to our documentation to setup and get started
sv-SE: Se vår dokumentation för att ställa in och komma igång

en: Refund
sv-SE: Återbetalning

en: Refund in this order seems not having credit number yet. Do you want to manually generate one ?
sv-SE: Återbetalning i den här ordningen verkar inte ha kreditnummer ännu. Vill du skapa en manuellt?

en: Remind me later
sv-SE: Påminn mig senare

en: Remote Print add-on for WooCommerce PDF Invoices - PrintNode
sv-SE: Remote Print-tillägg för WooCommerce PDF-fakturor - PrintNode

en: Removing year [Y] from the prefix will disable the annual reset functionality
sv-SE: Om du tar bort år [Y] från prefixet inaktiveras den årliga återställningsfunktionen

en: Removing year [Y] from the suffix will disable the annual reset functionality
sv-SE: Om du tar bort år [Y] från suffixet inaktiveras den årliga återställningsfunktionen

en: Renewal interval & expiry customizations
sv-SE: Förnyelseintervall och anpassningar för utgångsdatum

en: Replace the existing templates
sv-SE: Byt ut de befintliga mallarna

en: Required
sv-SE: Obligatorisk

en: Required if you have images in your documents
sv-SE: Krävs om du har bilder i dina dokument

en: Reset
sv-SE: Återställ

en: Reset all settings to default
sv-SE: Återställ alla inställningar till standard

en: Reset successfully
sv-SE: Återställ framgångsrikt

en: Reset will delete all the settings, saved templates and reset to the default settings
sv-SE: Återställ tar bort alla inställningar, sparade mallar och återställer till standardinställningarna

en: Restrict coupons by country
sv-SE: Begränsa kuponger efter land

en: Retain user passwords on import/export
sv-SE: Behåll användarlösenord vid import/export

en: Return Policy
sv-SE: Returvillkor

en: Return address
sv-SE: Returadress

en: Return policy
sv-SE: Returvillkor

en: Review
sv-SE: Recension

en: Review now
sv-SE: Granska nu

en: Right
sv-SE: Höger

en: S.No
sv-SE: S.nr

en: S.no
sv-SE: S.nr

en: SKU label
sv-SE: SKU-etikett

en: SKU text align
sv-SE: SKU-textjustering

en: SSN number
sv-SE: SSN nummer

en: Save
sv-SE: Spara

en: Save and activate
sv-SE: Spara och aktivera

en: Save before you proceed.
sv-SE: Spara innan du fortsätter.

en: Save document layout as template
sv-SE: Spara dokumentlayouten som mall

en: Saving
sv-SE: Sparar

en: Saving...
sv-SE: Sparar...

en: Scan and list cookies
sv-SE: Skanna och lista cookies

en: Schedule automated import & export
sv-SE: Schemalägg automatisk import och export

en: Schedule automated import and export
sv-SE: Schemalägg automatisk import och export

en: Secure
sv-SE: Säker

en: Secured payments with SCA and 3D secure
sv-SE: Säkra betalningar med SCA och 3D säker

en: Select One
sv-SE: Välj en

en: Select a name format for PDF invoice that includes invoice/order number.
sv-SE: Välj ett namnformat för PDF -faktura som innehåller faktura/ordernummer.

en: Select country
sv-SE: Välj land

en: Select email classes that match the order statuses selected under the 'Automate invoice creation option. If no order status is selected, you must manually generate invoice to attach it with these order emails.
sv-SE: Välj e-postklasser som matchar orderstatusen som valts under alternativet "Automatisera fakturaskapande". Om ingen orderstatus är vald måste du manuellt skapa en faktura för att bifoga den med dessa ordermail.

en: Select/add order meta to display additional information related to the order on the invoice.
sv-SE: Tillåter visning av ytterligare information om din beställning på fakturan.

en: Seller name
sv-SE: Säljarens namn

en: Seller tax ID
sv-SE: Säljarens skatte-ID

en: Send automated emails notifications
sv-SE: Ändra fakturadatum

en: Separate tax column in product table for multiple tax options in dispatch labels
sv-SE: Separat skattekolumn i produkttabellen för flera skattealternativ

en: Separate tax column in product table for multiple tax options in proforma invoices
sv-SE: Separat skattekolumn i produkttabellen för flera skattealternativ

en: Separate tax column in the product table for multiple tax options in invoices
sv-SE: Separat skattekolumn i produkttabellen för flera skattealternativ

en: Sequential Order Number for WooCommerce
sv-SE: Sekventiellt ordernummer för WooCommerce

en: Serial No label
sv-SE: Prisetikett

en: Serial no text align
sv-SE: Prisjustering av pris

en: Set custom proforma invoice number
sv-SE: Använd ordernummer som fakturanummer

en: Set free trial and sign-up fee
sv-SE: Ange gratis provperiod och registreringsavgift

en: Set quote expiry period
sv-SE: Ange utgångsperiod för offerten

en: Set the  Size of the Shipping label to be either full page or custom size.
sv-SE: Ställ in storleken på fraktetiketten att vara antingen helsida eller anpassad storlek.

en: Set up a redirect page
sv-SE: Skapa en omdirigeringssida

en: Set up discounts on the recommended product bundle
sv-SE: Ställ in rabatter på det rekommenderade produktpaketet

en: Settings
sv-SE: Inställningar

en: Settings Updated
sv-SE: Inställningarna sparades

en: Settings are empty
sv-SE: Inställningarna sparades

en: Settings updated.
sv-SE: Inställningar uppdaterade.

en: Ship Date:
sv-SE: Fraktetikett:

en: Ship to
sv-SE: Skicka till

en: Shipping
sv-SE: Frakt

en: Shipping Address
sv-SE: Leveransadress

en: Shipping Address:
sv-SE: Leveransadress:

en: Shipping Label
sv-SE: Fraktetikett

en: Shipping Label 1
sv-SE: Fraktnamn

en: Shipping Method:
sv-SE: Leveranssätt:

en: Shipping address
sv-SE: Leveransadress

en: Shipping label
sv-SE: Fraktnamn

en: Shipping label size
sv-SE: Fraktetikettstorlek

en: Shipping labels
sv-SE: Fraktnamn

en: Shipping labels, Dispatch labels and Delivery Notes Module
sv-SE: Fraktetiketter, leveransetiketter och modul för fraktsedlar

en: Shipping labels, Dispatch labels and Delivery notes
sv-SE: Leveransadress

en: Shop name
sv-SE: Butiksnamn

en: Shortcode support for the Paypal Express button
sv-SE: Kortkodsstöd för Paypal Express-knappen

en: Show Less
sv-SE: Visa mindre

en: Show More
sv-SE: Visa mer

en: Show Pay Later option at checkout
sv-SE: Visa alternativet Betala senare i kassan

en: Show different taxes in separate columns
sv-SE: Visa olika skatter i separata kolumner

en: Show payment link on invoice
sv-SE: Visa betalningslänk på faktura

en: Show print invoice button for customers
sv-SE: Visa knappen "Skriv ut faktura" för kunder

en: Show print invoice button to customers
sv-SE: Visa knappen "Skriv ut faktura" för kunder

en: Show print packing slip button to customers
sv-SE: Visa knappen "Skriv ut faktura" för kunder

en: Show product variation data
sv-SE: Lägg till produktvariant

en: Show variation data for variable products
sv-SE: Visa variationsdata för variabla produkter

en: Show variation data of products
sv-SE: Visa variationsdata för produkter

en: Shows a preview of the template on an actual order. Key in an order number to view the same.
sv-SE: Visar en förhandsvisning av mallen i en faktisk beställning. Ange ett ordernummer för att visa detsamma.

en: Signature type
sv-SE: Signatur typ

en: Skip invoice setup
sv-SE: Hoppa över fakturainställningar

en: Smart Coupons for WooCommerce
sv-SE: Ladda från WooCommerce

en: Some useful `filters` to extend plugin's functionality
sv-SE: Några användbara `filter` för att utöka plugins funktionalitet

en: Sort order items in product table
sv-SE: Lägga till produktbild i produkttabellen

en: Sort order items in the product table
sv-SE: Lägga till produktbild i produkttabellen

en: Sort order items in the product table
sv-SE: Sortera beställningsartiklar i produkttabellen

en: Sort products based on Name or SKU
sv-SE: Sortera produkter baserat på namn eller SKU

en: Specify your company tax ID. For e.g., you may enter as VAT: GB123456789, GSTIN:0948745 or ABN:51 824 753 556
sv-SE: Ange ditt företags skatte -ID. För t.ex. du kan ange som moms: GB123456789, GSTIN: 0948745 eller ABN: 51 824 753555

en: Step 1
sv-SE: Steg 1

en: Step 2
sv-SE: Steg 2

en: Step 3
sv-SE: Steg 3

en: Style
sv-SE: Stil

en: Submit & Deactivate
sv-SE: Skicka och inaktivera

en: Subscriptions for WooCommerce
sv-SE: Ladda från WooCommerce

en: Subtotal
sv-SE: Delsumma

en: Success
sv-SE: Framgång

en: Successfully cleared all temp files.
sv-SE: Rensade alla temporära filer.

en: Summary Table
sv-SE: Översiktstabell

en: Support
sv-SE: Stöd

en: Support for additional fields that can be added to the feed
sv-SE: Stöd för ytterligare fält som kan läggas till i flödet

en: Support for multiple product types
sv-SE: Stöder flera förpackningstyper

en: Support for serial and USB scales
sv-SE: Stöd för seriella och USB-vågar

en: Supported address types
sv-SE: Andra handlingar

en: Supported by a team with 99% Customer Satisfaction Score
sv-SE: Stöds av ett team med 99 % kundnöjdhet

en: Supported documents
sv-SE: Dokumenttyper som stödjs

en: Supports Excel, XML, CSV, and TSV file formats
sv-SE: Stöder Excel, XML, CSV och TSV filformat

en: Supports WooCommerce Subscriptions for Express buttons
sv-SE: Stöder WooCommerce-prenumerationer för Express-knappar

en: Supports automatic & manual printing
sv-SE: Stöder automatisk och manuell utskrift

en: Supports recurring discounts
sv-SE: Andra handlingar

en: Supports recurring payments
sv-SE: Andra handlingar

en: Switching to order number will disable the annual reset functionality
sv-SE: Om du byter till ordernummer inaktiveras den årliga återställningsfunktionen

en: Sync WooCommerce products to Facebook catalog
sv-SE: Synkronisera WooCommerce-produkter till Facebook-katalogen

en: Synchronize subscription renewal
sv-SE: Synkronisera prenumerationsförnyelse

en: System Configuration
sv-SE: Systemkonfiguration

en: System Info
sv-SE: Systeminfo

en: Table body text color
sv-SE: Tabellens textfärg

en: Table head background
sv-SE: Tabell huvud bakgrund

en: Table head text color
sv-SE: Tabellhuvudets textfärg

en: Tax ID
sv-SE: Momsregistrerings ID

en: Tax label
sv-SE: Skattetikett

en: Tax text align
sv-SE: Skatttextjustering

en: Tel Field
sv-SE: Tel-fältet

en: Template created and activated.
sv-SE: Mall skapad.

en: Template created.
sv-SE: Mall skapad.

en: Template updated and activated.
sv-SE: Mall uppdaterad.

en: Template updated.
sv-SE: Mall uppdaterad.

en: Template with same name already exists.
sv-SE: Mall med samma namn finns redan.

en: Templates
sv-SE: Mallar

en: Text Color
sv-SE: Textfärg

en: Text align
sv-SE: Text justering

en: Text color
sv-SE: Text färg

en: That’s awesome! We’d love it if you take a moment to share what you think and help spread the word.
sv-SE: Det är jättebra! Vi skulle älska det om du tar en stund att dela vad du tycker och hjälper till att sprida ordet.

en: The best-in-the-class import, export, and migration solutions for your WooCommerce data
sv-SE: Klassens bästa import-, export- och migreringslösningar för din WooCommerce-data

en: The company name and the address details from this section will be used as the sender address in the invoice and other related documents.
sv-SE: Företaget och frakt från adressuppgifter från avsnitten nedan kommer att användas för att fylla i fakturan och relaterade dokument därefter.

en: The date is displayed on the invoice. It can be either the order creation date or the invoiced date.
sv-SE: Datumet visas på fakturan. Det kan vara antingen datumet för att skapa order eller faktureringsdatumet.

en: The default library to be used PDF generation
sv-SE: Standardbiblioteket för att generera PDF

en: The latest specified starting number will be used after reset
sv-SE: Det senast angivna startnumret kommer att användas efter återställning

en: The most popular payment gateways and subscription solutions to scale your business
sv-SE: De mest populära betalningsportalerna och prenumerationslösningarna för att skala din verksamhet

en: The plugin didn't work as expected
sv-SE: Tillägget fungerade inte som förväntat

en: The plugin is great, but I need specific feature that you don't support
sv-SE: Tillägget är bra, men jag behöver en specifik funktion som du inte stöder

en: The plugins %s and %s cannot be active in your store at the same time. Kindly deactivate one of these prior to activating the other.
sv-SE: Plugins %s och %s kan inte vara aktiva i din butik samtidigt. Inaktivera en av dessa innan du aktiverar den andra.

en: There is no items in this order.
sv-SE: Det går inte att skriva ut leveransnot. Kontrollera artiklarna i beställningen.

en: There is no order with this given id
sv-SE: Det finns ingen beställning med detta givna id

en: There is no order with this id
sv-SE: Det finns ingen beställning med detta id

en: This filter is used to alter the barcode information for all the document templates
sv-SE: Detta filter används för att ändra streckkodsinformationen för alla dokumentmallar

en: This filter is used to alter the invoice date in all the document templates
sv-SE: Detta filter används för att ändra fakturadatum i alla dokumentmallar

en: This filter is used to alter the order date in all the document templates
sv-SE: Detta filter används för att ändra beställningsdatum i alla dokumentmallar

en: This is basic template. In order to use premium feature, you need to switch and activate the premium template
sv-SE: Detta är en grundläggande mall. För att använda premiumfunktionen måste du byta och aktivera premiummallen

en: This is premium template which is not compatible with the basic plugin
sv-SE: Denna mall är inte kompatibel med plugin för QR-kod

en: This template is not comaptible with QR Code addon plugin
sv-SE: Denna mall är inte kompatibel med plugin för QR-kod

en: This way up
sv-SE: Den här vägen upp

en: This will remove all invoice numbers created by WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels by WebToffee.
sv-SE: Detta tar bort alla fakturanummer som skapats av WooCommerce PDF-fakturor, följesedel, följesedlar och fraktetiketter av WebToffee.

en: Timely compatibility updates and bug fixes
sv-SE: Verifierad kompatibilitet med större plugins

en: Title
sv-SE: Titel

en: Title font size
sv-SE: Titel Textstorlek

en: To Address
sv-SE: Till adress

en: To add a different meta key
sv-SE: För att lägga till en annan meta-nyckel

en: To add more than one custom order meta,
sv-SE: För att lägga till mer än en anpassad ordningsmeta,

en: To compress PDF documents
sv-SE: För att komprimera PDF-dokument

en: To help you comply with invoice mandates that require QR Codes
sv-SE: För att hjälpa dig att följa fakturamandat som kräver QR-koder

en: To include the keyed in name to the Invoice, ensure to select
sv-SE: För att inkludera det inskrivna namnet på fakturan, se till att välja

en: To include the uploaded image as logo to the invoice, ensure to select Company logo from
sv-SE: För att inkludera den uppladdade bilden som logotyp på fakturan, se till att välja Företagslogotyp från

en: To proceed with the import, please type %1$s in the field below
sv-SE: För att fortsätta med importen, skriv %1$s i fältet nedan

en: To proceed with the reset, please type %1$s in the field below
sv-SE: För att fortsätta med återställningen, skriv %1$s i fältet nedan

en: To:
sv-SE: Till:

en: Total
sv-SE: Totalt

en: Total Price
sv-SE: Totalbelopp

en: Total Tax
sv-SE: Total moms

en: Total Weight
sv-SE: Totalviktsetikett

en: Total files
sv-SE: Totalt antal filer

en: Total label
sv-SE: Titel

en: Total price
sv-SE: Totalbelopp

en: Total tax
sv-SE: Total moms

en: Total text align
sv-SE: Total textjustering

en: Total weight label
sv-SE: Totalviktsetikett

en: Total weight text align
sv-SE: Textjustering för total vikt

en: Tracking Number
sv-SE: Sändningsnummer

en: Tracking Number:
sv-SE: Spårnings nummer:

en: Tracking number
sv-SE: Spårningsnummer

en: Tracking number:
sv-SE: Spårningsnummer:

en: Truncation did not complete as expected.
sv-SE: Trunkeringen slutfördes inte som förväntat.

en: Type in prefix/ suffix / date format if required
sv-SE: Skriv in prefix/suffix/datumformat om det behövs

en: Type template name to search
sv-SE: Skriv mallnamn för att söka

en: URL Coupons for WooCommerce
sv-SE: Ladda från WooCommerce

en: Unable to add from third party plugin that collects customer VAT(or GSTIN or ABN etc)
sv-SE: Det går inte att lägga till från tredje parts plugin som samlar in kundmoms (eller GSTIN eller ABN etc)

en: Unable to generate PDF.
sv-SE: Det gick inte att generera PDF.

en: Unable to load template.
sv-SE: Det gick inte att ladda mallen.

en: Unable to print Delivery note. Please check the items in the order.
sv-SE: Det går inte att skriva ut leveransnot. Kontrollera artiklarna i beställningen.

en: Unable to print Packing slip. Please check the items in the order.
sv-SE: Det går inte att skriva ut förpackningsblanketten. Kontrollera artiklarna i beställningen.

en: Unable to save theme.
sv-SE: Det gick inte att spara temat.

en: Unable to switch view.
sv-SE: Det går inte att byta vy.

en: Unable to update settings due to an internal error. %s To troubleshoot please click %s here. %s
sv-SE: Det går inte att uppdatera inställningarna på grund av ett internt fel. %s Klicka på %s här för att felsöka. %s

en: Unit Price
sv-SE: Enhetspris

en: Unit price
sv-SE: Enhetspris

en: Unlock limitless possibilities of invoice customization with the addon -
sv-SE: Lås upp obegränsade möjligheter till fakturaanpassning med tillägget -

en: Untitled template
sv-SE: Namnlös mall

en: Update Settings
sv-SE: Uppdatera inställningar

en: Updated
sv-SE: Uppdaterad

en: Upgrade To Premium
sv-SE: UPPGRADERA TILL PREMIUM

en: Upgrade to premium
sv-SE: UPPGRADERA TILL PREMIUM

en: Upload logo
sv-SE: Ladda upp logotyp

en: Upload your image
sv-SE: Ladda upp din bild

en: Use custom number format & length
sv-SE: Använd anpassat talformat och längd

en: Use custom number series to number documents
sv-SE: Använd anpassade nummerserier för att numrera dokument

en: Use invoice created date
sv-SE: Fakturans skapade datum

en: Use latest settings for invoice
sv-SE: Använd orderdatum som proformafakturadatum

en: Use order date
sv-SE: Ändra beställningsdatum

en: Use order date as input instead.
sv-SE: Användarbeställningsdatum som inmatning istället.

en: Use order number as document number
sv-SE: Använd ordernummer som fakturanummer

en: Use upsells, cross-sells, & related products as frequently bought products
sv-SE: Använd merförsäljning, korsförsäljning och relaterade produkter som ofta köpta produkter

en: User consent logging
sv-SE: Loggning av användarens samtycke

en: Users who haven`t logged will also be allowed to print
sv-SE: Användare som inte har loggat kommer också att få skriva ut

en: Users will be redirected to login page if not logged in
sv-SE: Användare kommer att omdirigeras till inloggningssidan om de inte är inloggade

en: VAT
sv-SE: Moms

en: VAT number
sv-SE: VAT-nummer

en: VAT:
sv-SE: Momsnummer:

en: Verified compatibility with major plugins
sv-SE: Verifierad kompatibilitet med större plugins

en: View add-on
sv-SE: Hämta tillägg

en: View live preview of customization
sv-SE: Visa exempel på anpassningsdemo

en: View progress
sv-SE: Visa förlopp

en: View sample customization demo
sv-SE: Visa exempel på anpassningsdemo

en: Visual
sv-SE: Visuell

en: WPML compatibility
sv-SE: WPML-kompatibilitet

en: WPML compatibilityCustomize label sizes
sv-SE: WPML-kompatibilitet

en: WPML multilingual and multicurrency support
sv-SE: WPML flerspråkig och multivaluta stöd

en: WT PDF Invoice Debug
sv-SE: Skriv ut fakturor

en: We do not collect any personal data when you submit this form. It's your feedback that we value.
sv-SE: Vi samlar inte in några personuppgifter när du skickar detta formulär. Det är din feedback som vi värdesätter.

en: We would love to help you on any queries or issues.
sv-SE: Vi skulle gärna hjälpa dig med eventuella frågor eller frågor.

en: WebToffee WooCommerce Gift Cards
sv-SE: WebToffee WooCommerce presentkort

en: WebToffee WooCommerce Product Feed & Sync Manager
sv-SE: WebToffee -produktflöde för Facebook

en: WebToffee WooCommerce Request A Quote
sv-SE: WebToffee WooCommerce Begär en offert

en: Weight
sv-SE: Vikt

en: Weight:
sv-SE: Vikt:

en: What did you expect?
sv-SE: Vad förväntade du dig?

en: What length would you prefer for your credit note
sv-SE: Vilken längd skulle du föredra för din kreditnota

en: What length would you prefer for your invoice
sv-SE: Vilken längd föredrar du på din faktura

en: What length would you prefer for your invoice number
sv-SE: Använd ordernummer som fakturanummer

en: What length would you prefer for your proforma invoice
sv-SE: Vilken längd föredrar du på din proformafaktura

en: What should be the starting number for your credit notes?
sv-SE: Vad ska vara startnumret för dina kreditnotor?

en: What should be the starting number for your invoices?
sv-SE: Vad ska vara startnumret på dina fakturor?

en: What should be the starting number for your proforma invoices?
sv-SE: Vad ska vara startnumret för dina proformafakturor?

en: When enabled, replaces state code with state name in the from, return, billing and shipping addresses
sv-SE: Aktivera den för att visa statens namn istället för statens kod i från-, retur-, fakturerings- och leveransadresser

en: Which language?
sv-SE: Vilket plugin?

en: Which plugin?
sv-SE: Vilket plugin?

en: Width
sv-SE: Bredd

en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips and Credit Notes plugin
sv-SE: WooCommerce PDF-fakturor, paket, fraktbrev och fraktetiketter

en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes and Shipping Labels
sv-SE: WooCommerce PDF-fakturor, packsedel, följesedlar och fraktetiketter

en: WooCommerce Pick lists plugin
sv-SE: WooCommerce skatteinställningar

en: WooCommerce Picklists plugin
sv-SE: WooCommerce skatteinställningar

en: WooCommerce Proforma Invoices
sv-SE: Proformafaktura

en: WooCommerce Shipping labels, Dispatch labels and Delivery Notes plugin
sv-SE: WooCommerce Fraktetiketter, Leveransetiketter och Delivery Notes plugin

en: Woocommerce PDF invoices, packing slips, delivery notes, and shipping labels
sv-SE: WooCommerce PDF-fakturor, packsedel, följesedlar och fraktetiketter

en: WordPress Users & WooCommerce Customers Import Export
sv-SE: Importera Exportera WordPress -användare och WooCommerce -kunder

en: Would you like us to assist you?
sv-SE: Vill du att vi ska hjälpa dig?

en: Writtable
sv-SE: Skrivbar

en: Yes
sv-SE: Ja

en: You are covered by our 30-Day Money Back Guarantee
sv-SE: 30 dagars återbetalningsgaranti

en: You are not allowed to access this page
sv-SE: Du får inte komma åt den här sidan

en: You are not allowed to do this action
sv-SE: Du får inte göra den här åtgärden

en: You are not allowed to view this page.
sv-SE: Du får inte se den här sidan.

en: You are using free version of %1$s. %2$s Checkout premium here %3$s.
sv-SE: Du använder gratisversionen av %1$s. %2$s Checkout premium här %3$s.

en: You can add additional column head via `wf_pklist_alter_product_table_head` filter. You need to add column data via this filter. (Works with Invoice and Dispatch label only)
sv-SE: Du kan lägga till ytterligare kolumnhuvud via filtret `wf_pklist_alter_product_table_head`. Du måste lägga till kolumndata via detta filter. (Fungerar endast med faktura- och leveransetikett)

en: You can add additional column head via `wf_pklist_alter_product_table_head` filter. You need to add column data via this filter. (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
sv-SE: Du kan lägga till ytterligare kolumnhuvud via filtret `wf_pklist_alter_product_table_head`. Du måste lägga till kolumndata via detta filter. (Fungerar endast med packlista, fraktetikett och följesedel)

en: You can add custom/predefined order meta using its key
sv-SE: Du kan lägga till anpassad/fördefinierad ordningsmeta med dess nyckel

en: You can add more than 1 order meta in
sv-SE: Du kan lägga till mer än 1 beställningsmeta i

en: You can control the visibility of the seal according to order status via filters. See filter documentation %s here. %s
sv-SE: Du kan kontrollera tätningens synlighet enligt beställningsstatus via filter. Se filterdokumentationen %s här. %s

en: You can edit an existing item by using its key.
sv-SE: Du kan redigera ett befintligt objekt med hjälp av dess nyckel.

en: You can't undo this action. Are you sure?
sv-SE: Du kan inte ångra den här åtgärden. Är du säker?

en: You have to select order(s) first!
sv-SE: Du måste välja beställning (ar) först!

en: You`ve just created
sv-SE: Du har precis skapat

en: Your next %s number would be
sv-SE: Ditt nästa %s nummer skulle vara

en: [prefix][invoice_no]
sv-SE: [Prefix][fakturanummer]

en: [prefix][order_no]
sv-SE: [Prefix][ordernummer]

en: allow_url_fopen disabled
sv-SE: allow_url_fopen inaktiverad

en: commercial documents using
sv-SE: kommersiella dokument med hjälp av

en: from
sv-SE: från

en: incl. tax
sv-SE: inkl. moms

en: is required
sv-SE: är obligatorisk

en: mPDF add-on
sv-SE: mPDF-tillägg för PDF-fakturor, följesedel, följesedlar och fraktetiketter

en: number has not been generated yet. Do you want to manually generate one ?
sv-SE: nummer har inte genererats än. Vill du skapa en manuellt?

en: orders listing page
sv-SE: sida för beställningar

[ctx: placeholder]
en: Enter
sv-SE: Zadajte

en: search filter
sv-SE: sökfilter

en: the %s number would be
sv-SE: numret %s skulle vara

en: upgrade to premium version
sv-SE: uppgradera till premiumversion

en: ‘Generate invoice for free orders’ is disabled in Invoice settings > Advanced. You are attempting to generate invoice for this free order. Proceed?
sv-SE: "Generera faktura för kostnadsfria beställningar" är inaktiverat i Fakturainställningar> Avancerat. Du försöker generera faktura för denna kostnadsfria beställning. Fortsätt?

en: Attach invoice PDF to selected WooCommerce emails.
sv-SE: Bifoga faktura-PDF till utvalda WooCommerce-e-postmeddelanden.

en: Select email types corresponding to the order statuses under Automate invoice creation option. If none are selected, invoices must be generated manually to be attached to emails.
sv-SE: Välj e-posttyper som motsvarar orderstatusen under alternativet Automatisera fakturaskapande. Om ingen väljs måste fakturor skapas manuellt för att bifogas e-postmeddelanden.
